'Memlekete dönme' parasını pavyonda kaptırınca...

'Memlekete dönme' parasını pavyonda kaptırınca...
'Memlekete dönme' parasını pavyonda kaptırınca...

Murat Aydoğan (soldaki) ve Ferhat Öğütçü önce pavyonda sonra otostop yaparken yolda dayak yedi.

İki kafadar önce pavyonda sonra otostopta dayak yedi

 

BURSA - Valilikten 'memleketimize döneceğiz' diyerek aldıkları 30 TL’lik yardım parasıyla pavyona giden ancak 580 TL’lik hesabı ödeyemeyen iki kişi, iş yeri çalışanları hastanelik ettti.
Yozgat’ın Yerköy ilçesinden beş gün önce iş aramak için Bursa’ya gelen 32 yaşındaki Ferhat Öğütci ve 34 yaşındaki Murat Aydoğan telefonla '112 Acil' hattını arayarak İstanbul Yolu üzerinde dövüldüklerini ve yaralı olduklarını söyledi.İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, vücutlarının çeşitli yerlerinde darp izi bulunan Öğütçi ve Aydoğan’ı Bursa Devlet Hastanesi'ne götürdü.
İki arkadaş burada yapılan tedavilerinin ardından hastane polisine ifade verdi. İstanbul Yolu üzerindeki bir gece kulübünde dövüldüklerini öne sürmeleri üzerine Öğütçi ve Aydoğan, Merinos Polis Merkezi'ne götürüldü.
Ferhat Öğütci, ifadesinde, Murat Aydoğan ile beş gün önce Yozgat’ın Yerköy ilçesinden çalışmak için Bursa’ya geldiklerini, paraları olmadığı için de bu sürede şehirlerarası otobüs terminalinde yattıklarını, iftar çadırlarında karınlarını doyurduklarını söyledi.
İş bulamayınca dün arkadaşı ile birlikte Yozgat’a dönmeye karar verdiklerini anlatan Öğütçi yol paraları olmadığı için Bursa Valiliğine başvurduklarını ve kendilerine 30 TL yemek parası ile otobüs bileti verildiğini belirtti.
Öğütçi, otobüslerinin önceki gece saat 24.00’te harakete edeceğini ancak kendilerinin saat 22.00'de terminale gittiğini belirttikten sonra şunları söyledi:
"Otobüsümüzün kalkmasına iki saatlik bir zaman olduğunu düşünerek birer bira içmek için terminale yakın bölgede bulunan bir gece kulübüne gittik. Bira içerken masamıza istemediğimiz halde zorla bir kadın oturttular. Kadın da içki içti. Otobüsümüzün saati yaklaşınca masadan kalkmak istedik. Bize 580 TL’lik hesap geldi. Paramızın olmadığını senet yapabileceğimizi söyledik. Ancak kabul etmediler. Daha sonra bizi tuvalete götürerek burada uzun süre dövüp, işkence yaptılar. Yaklaşık iki saat süresince dayak yedik. Sonra bir şekilde kaçtık."
Ferhat Öğütci ve Murat Aydoğan, gece kulübünden kaçtıktan sonra olay yerinden uzaklaşmak için yol üzerinde bir otomobile otostop yaptıklarını, duran bir araçtan inen üç kişinin de kendilerine 'el-kol hareketi' yaptıkları iddiasıyla dayak attığını öne sürdü.
İki arkadaş, polis merkezindeki ifadelerinin ardından sağlık muayenesinden geçirilmek üzere Bursa Adli Tıp Kurumuna götürüldü. (aa)