Mendilci çocuğa bıçak

Kapkaç ve gasp olaylarına bir yenisi eklenirken, mağdur da failler de çocuk... Sokakta mendil satan Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi E.N., cebindeki 2 milyon lirayı almak isteyen madde bağımlısı kişilere direnince bıçaklandı.
Haber: MUZAFFER DURU / Arşivi

DİYARBAKIR - Kapkaç ve gasp olaylarına bir yenisi eklenirken, mağdur da failler de çocuk... Sokakta mendil satan Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi E.N., cebindeki 2 milyon lirayı almak isteyen madde bağımlısı kişilere direnince bıçaklandı.
Diyarbakır'daki olay dün saat 10.45 sıralarında Yenişehir'in en işlek caddelerinden Gevran Caddesi'nin üzerindeki Ofis Prestij Otel önünde meydana geldi. Caddede kâğıt mendil satan 12 yaşındaki E.N., kırmızı ışıkta beklerken, yanına yaklaşan ve 'tinerci' diye tanınan madde bağımlısı yedi kişinin saldırısına uğradı. Cebindeki 2 milyon lirayı vermek istemeyen E.N, sırtından iki kez bıçaklandı. Kanlar içinde yere düşen çocuğun cebindeki parayı alan saldırganlar kayıplara karıştı.
'Tinerciler para istedi'
Çevredekiler tarafından Diyarbakır Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılan E.N., hayati tehlikeyi atlattıktan sonra, yaşadıklarını polise şöyle anlattı: "Tinerciler gelip sigara parası istedi. Param olmadığını söyledim. Para vermezsem bıçaklayacaklarını söylediler. Cebimdeki parayla eve akşam ekmek götürecektim, o yüzden veremezdim. Direnince yedi kişi beni ortalarına alıp vurmaya başladı. İçlerinden ikisi beni sırtımdan bıçakladı. Cebimdeki parayı alıp kaçtılar."
Emniyet güçleri, eşkâlleri belirlenen 12-15 yaşlarındaki saldırganların yakalanması için operasyon başlattı.