Mercimekli Köyü'nde Michael Jackson için cenaze namazı

Mercimekli Köyü'nde Michael Jackson için cenaze namazı
Mercimekli Köyü'nde Michael Jackson için cenaze namazı
Mercimekli Köyü'ndeki Mıhellemi Dinler Diller ve Medeniyetler Arası Diyalog Derneği' 'efsane sanatçı'yı unutmadı

 

Mehmet Halis İŞ

MERKEZİ Mardin’in Midyat İlçesi'ne bağlı Mercimekli Köyü'nde bulunan ‘Mıhellemi Dinler Diller ve Medeniyetler Arası Diyalog Derneği’nde, pop yıldızı Michael Jackson için gıyabi cenaze namazı kılındı, köylülere taziye helvası dağıtıldı.
Midyat’ta faaliyet gösteren Mıhellemi Dinler Arası Diyalog Derneği'nin merkezinde kılınan cenaze namazına, çocuklar da katılıp cemaatle birlikte saf tuttu. Cenaze namazının ardından tüm insanlık için dua edildi. Ardından çocuklara ve köylülere taziye helvası ve ekmeği dağıtıldı.
Mıhellemi Dinler Arası Diyalog Derneği Başkanı Mehmet Ali Aslan, Michael Jackson’un sadece Amerika’nın değil tüm dünyanın, sadece Hıristiyan ya da İslam dünyasının değil tüm dinlerin müntesiplerine mal olmuş yaşayan bir efsane olduğunu belirterek şunları söyledi:
“Bizler de dinimize, kültürümüze, örf ve ananemize ve atalarımıza yaraşır bir şekilde insani vazifemizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşarken, kendisine Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve hayranlarına da sabır diliyorum. Dernek olarak bütün evrensel değerleri içselleştirmenin bilincinde hareket ederek, Michael Jackson gibi evrenselliğe mal olmuş ve şarkılarıyla büyüdüğümüz, eğlendiğimiz bu sanat güneşini anmamak bizim gibi çok kültürlü, çok dilli ve çok zengin bir medeniyete sahip Mercimekli Köyü ve derneğimizin evrensel misyonu için büyük bir eksiklik olurdu. Cemaatle birlikte saf tutan çocuklar minik elleri ve büyük yürekleriyle, tatlı dilleriyle yaradana el açıp, büyük sanatçı için iyi dilek temennilerinde bulundular.” (dha)