Merdiven boyayanlara yaka paça gözaltı

Merdiven boyayanlara yaka paça gözaltı
Merdiven boyayanlara yaka paça gözaltı
İzmit'te gökkuşağı rengine boyanan ancak belediye ekiplerinin yeniden griye boyadığı merdivenleri bugün yeniden boyamak isteyen gençlerden 5'i polis tarafından gözaltına alındı.

İzmit'te Ömerağa Mahallesi'nde Akçacami Caddesi ile İnönü Caddesi'ne bağlayan merdivenler hafta başında gençler tarafından gökkuşağı rengine boyandı. Buna tepki gösteren İzmit Belediyesi yöneticileri ekiplerine talimat vererek bir gün sonra merdivenleri gri renge boyadı.

Sosyal medya üzerinden haberleşen bir grup genç bugün merdivenleri yeniden gökkuşağı rengine boyamak için merdivenlere geldi. Çevrede önlem alan polis, buna izin vermedi ve merdivenleri boyamaya başlayan Gökhan Avkaya, Çetin Ak, Mesut Yılmaz, Gizem Güzel ve Hazal Korkmaz'i yaka paça gözaltına aldı.

Gençler ifadeleri alınmak üzere Saraybahçe Polis Merkezi'ne götürülürken, çevrede bazı vatandaşlar bunu protesto ederek polisleri ıslıkladı.

İzmit'te merdivenler boyanmaktan aşındı!


  http://www.radikal.com.tr/114948711494878

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Renksizler - Eskistanbul

  Renklerden bu kadar korkan iktidar gormedim,hatta Melih'in metrosunda muzige bile tahammulsuzluk var.Insanin içini açan seylerden bu kadar korkulur mu yahu...Biraz yurtdisi gezisi yapin ama metro ile ya da yaya olarak birkaç sehir gezin içiniz açilsin,ruhsuzlar sizi...

  Izmitte polisin mudahalesi - oflu

  Polisin merdivenleri boyayanlara müdahale etme hakki yoktur.Bu düpedüz faşizmdir.Avrupada bu gibi eylemler sikca yapılır,hatta boyayi belediye verir.Bu ne alcakliktir anlamiyorum.

  Sembolizm - nedesemboş

  AKEPE yandaşlarından son 4 aydır olan bitenin altında yatan sosyal psikolojiyi anlamalarınıbeklemek güç. Ama ülkeyi yönetenlerin bir şeylerin farkına varmasını beklerdim...

  gri - comrade

  Akp den griyi alın, geriye ne kalır ki..

  ne mutlu TÜRK'üm diyene - kizil1984

  aynı sert müdahaleyi konya da sözde zikir yaparak vatandaşı rahatsız edip üzerine birde döven yobazlara da uygulanmasını beklerdir

  Bu daha başlangıç - mgalois

  Mücadeleye devam! Darbeden beridir polisin ve askerin olan sokaklar, Mayıs'tan bu yana bizimdir. Gelsin polis, gelsin cop.. İnadına isyan

  ... - r11

  Akape zihniyetinin egemen olduğu belediyelerde gençlerimizin can güvenliği yok...renklere bile tahammülü olmayan bu karanlık zihniyete karşı tüm gençlerimizin çok dikkatli olması lazım!