Merdiven devrimi!

Merdiven devrimi!
Merdiven devrimi!
Salıpazarı Yokuşu'ndaki gökkuşağı rengindeki merdivenlerin belediye tarafından griye boyanmasının ardından başlatılan 'Fırçanı al gel' kampanyaları, ülke çapında renkli görüntüler oluşmasına yol açıyor.

Radikal.com.tr - Salıpazarı Yokuşu'nda Belediye tarafından önce griye, ardından yeniden gökkuşağı renklerine boyanan merdivenler, ülke çapında rengarenk bir merdiven devrimine yol açtı. Bazı belediyelerin de destek verdiği 'Fırçanı al gel' kampanyalarının ardından kendi cadde ve sokaklarındaki merdivenleri boyamaya başlayan halk, ilginç görüntüler oluşmasına sebep oluyor. 

 

Merdiven boyamayı en iyi belediye biliyor!

ANKARA , DİYARBAKIR, İSTANBUL ...

Beyoğlu Belediyesi tarafından yapılan gece yarısı operasyonuyla Fındıklı'da griye boyanan merdivenler yeniden gökkuşağı renklerine boyanmış, ancak bu süre zarfında yaşanan gelişmeler, aralarında sanat ve siyaset camiasından ünlü isimlerin de olduğu birçok kişinin tepkisini çekmişti. Bu sefer de bazı belediyeler ve vatandaşlar tarafından başlatılan 'merdivenleri renklendiriyoruz' kampanyaları tüm yurttan renkli kareler paylaşılmasına yol açıyor.

Ünlülerin tepkisi: 'Renkli renkli çıkacaksın bu merdivenlerden'


Aralarında; Diyarbakır, Ankara ve İzmir'in de olduğu Türkiye 'nin dört bir yanındaki kentlerde merdivenler, vatandaşlar tarafından gökkuşağı renklerine boyandı.

İşte ülke çapından rengarenk merdiven fotoğrafları...

Diyarbakır - Sanat Sokağıİstanbul - Kızıltoprak Tren İstasyonuAnkara - Seyranbağlarıİstanbul - Bakırköy

Aydın - Yenipazar