Merdiven devrimi!

Merdiven devrimi!
Merdiven devrimi!
Salıpazarı Yokuşu'ndaki gökkuşağı rengindeki merdivenlerin belediye tarafından griye boyanmasının ardından başlatılan 'Fırçanı al gel' kampanyaları, ülke çapında renkli görüntüler oluşmasına yol açıyor.

Radikal.com.tr - Salıpazarı Yokuşu'nda Belediye tarafından önce griye, ardından yeniden gökkuşağı renklerine boyanan merdivenler, ülke çapında rengarenk bir merdiven devrimine yol açtı. Bazı belediyelerin de destek verdiği 'Fırçanı al gel' kampanyalarının ardından kendi cadde ve sokaklarındaki merdivenleri boyamaya başlayan halk, ilginç görüntüler oluşmasına sebep oluyor. 

 

Merdiven boyamayı en iyi belediye biliyor!

ANKARA , DİYARBAKIR, İSTANBUL ...

Beyoğlu Belediyesi tarafından yapılan gece yarısı operasyonuyla Fındıklı'da griye boyanan merdivenler yeniden gökkuşağı renklerine boyanmış, ancak bu süre zarfında yaşanan gelişmeler, aralarında sanat ve siyaset camiasından ünlü isimlerin de olduğu birçok kişinin tepkisini çekmişti. Bu sefer de bazı belediyeler ve vatandaşlar tarafından başlatılan 'merdivenleri renklendiriyoruz' kampanyaları tüm yurttan renkli kareler paylaşılmasına yol açıyor.

Ünlülerin tepkisi: 'Renkli renkli çıkacaksın bu merdivenlerden'


Aralarında; Diyarbakır, Ankara ve İzmir'in de olduğu Türkiye 'nin dört bir yanındaki kentlerde merdivenler, vatandaşlar tarafından gökkuşağı renklerine boyandı.

İşte ülke çapından rengarenk merdiven fotoğrafları...

Diyarbakır - Sanat Sokağıİstanbul - Kızıltoprak Tren İstasyonuAnkara - Seyranbağlarıİstanbul - Bakırköy

Aydın - Yenipazar


  http://www.radikal.com.tr/1148652114865210

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  .. - holdme12

  Altlarda yapılan bir sürü saçma yorumun üstüne bir de "medeniyet boyamaksa merdivenleri desenize çiçekler bizden daha medeni!!!!!!" tarzı bir yorum bekliyordum, gelmemiş hayret.

  renkler - umutkent

  renkler hepimizi temsil ediyor.. bir gül bahçesi düşünün tek renkten oluşan güller mi güzel yoksa Allah'ın bize bahşettiği o güzelim çok çeşit renkli güller mi olsun isterdiniz? renklerden korkmayın.. çok beğendim ellerine, düşüncelerine sağlık..

  Bu daha başlangıç, bütün Türkiye rengarenk olacak. - X120

  Fırçanıza, renginize, çabanıza, fikrinize, direnişinize sağlık. Yine tam duruldu derken bir yerden bir güzellik çıkarttınız. Şahanesiniz.

  Cok guzel olmus - tunc2013

  Cok guzel olmus. Aklina geitiren bu zata tesekkur ederim. Hic olmazsa o merdivenleri cikarken biraz yorgunlugumuz azalir renklerin guzelligiyle. Cok guzel bir dusunce. Bence belediyeler bu tarz guzel dusunceleri ortaya cikarmak icin yarismalar duzenlemeli, ve odullendirmeli.

  ESCINSELLER NE ISTIYOR? - Equalizer001

  Gok kusagi renkleri, escinsellerin bayarklarinin rengidir. Merdivenleri yollari bu renklere boyamalarinin asil sebebi; biz variz ve burda yasiyoruz mesaji vermektir. Bu mesajin arkasinda kimlerin oldugu ve escinsellere ne kazadiracagini tam olarak anlamis degilim ama escinsel semtinde escinsellerle beraber yasamak istemiyenlerin baska semtlere tasinacaklari kesindir.

  Baska dert? - bernau

  Merdivenlerin renklerinden baska derdiniz yoksa durum iyi demektir: Bir elinde firca, öbür elinde boya, Amerika Suriyeyi vuruyormus, Dünya ne umurunda! (Orhan Veli beni affetsin!)

  Sizin bina - harkail

  Belediyeyi çağır griye boyasınlar, anlamazsınız gökkuşağından.