'Merdiven üstü' espri

KKTC'nin eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş dün Çukurova Üniversitesi öğrencilerinin kurduğu Sinerji Kolu'nun davetlisi olarak geldiği Adana'da, 'Kıbrıs, AB ve Türkiye' konulu söyleşiye katıldı.
Haber: TUNCAY DAĞLI / Arşivi

ADANA - KKTC'nin eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş dün Çukurova Üniversitesi öğrencilerinin kurduğu Sinerji Kolu'nun davetlisi olarak geldiği Adana'da, 'Kıbrıs, AB ve Türkiye' konulu söyleşiye katıldı. Denktaş, söyleşinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ı makamında ziyaret etti. Ziyareti izleyen habercilerin fotoğrafını kendi fotoğraf makinesiyle çeken Denktaş, "Bir zamanlar bu fotoğraf makinesiyle eski Kıbrıs Rum Lideri Vasiliu'nun fotoğrafını çekmiştim. Fotoğrafını çektikten sonra, 'Ben bu makineyle Makarios'un da fotoğrafını çektim ama üç gün sonra öldü' deyince, adamın rengi kaçtı" dedi.
Rauf Denktaş, belediyeden ayrılırken, merdivenlerden inişi sırasında arkasında yürüyen Durak'a dönüp, "Şimdi bu merdivenlerden düşersem, gazetecilere iyi bir haber olurum" diye espri yaptı. Durak da, "Allah korusun. Ne siz düşün, ne de haber olsun Cumhurbaşkanım" karşılığını verdi.


    http://www.radikal.com.tr/7613057613050

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.