Merkez sağdakiler benden farklı değil

CHP lideri Deniz Baykal, merkez sağdaki insanların kendisinden hiç farkı olmadığını belirterek, CHP etrafında toplanmaya çağırdı.

ANKARA - CHP lideri Deniz Baykal, merkez sağdaki insanların kendisinden hiç farkı olmadığını belirterek, CHP etrafında toplanmaya çağırdı.
Erdoğan istedi, Baykal Köşk'e aday oldu!
Baykal dün atv'nin Ankara Temsilcisi Tuba Atav'ın konuğuydu. Atav "Dünkü MYK toplantınızda cumhurbaşkanı adayı olarak isminiz açıklandı" dedi. Bunun üzerine Erdoğan'ın önceki gün MYK toplantısından önce arayarak, "Şimdiden adayınızı belirleyin, biz de onu destekleyeceğiz" dediğini anlatan Baykal, şöyle devam etti: "Başbakan'ın bu önerisinden önce aday belirlemeyi düşünmüyorduk. Şu andan itibaren cumhurbaşkanlığı krizi için gerekçe kalmadı." Ancak Baykal, Atav'la birlikte gülmeye başlayarak, bunun '1 Nisan şakası' olduğunu söyledi.
Baykal, AKP'ye karşı seçenek oluşturma çabasında olduklarını söyledi. Baykal, "Sağ görüşlüler CHP'ye niye oy versin?" sorusuna, "Şu anda bu seçimin temel konusu sağ-sol değil, Türkiye'nin ulusal bütünlüğü ve laik Cumhuriyet kazanımlarını ayakta tutabilmektir" diye konuştu. Baykal, daha önce merkez sağda yer alan insanların kendisinden hiç farkı olmadığını belirterek, "Onlar en az benim kadar Cumhuriyet'i, ulusal bütünlüğü, Türkiye'nin çağdaş siyasi kimliğini koruma kararlılığı içinde" dedi.