Mermileri sağlayan Hacısalihoğlu tutuklandı

AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink suikastiyle ilgili soruşturma kapsamında Trabzon'da yakalanan Salih Hacısalihoğlu 'silahlı suç örgütü üyesi olmak ve Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet'ten tutuklandı.

İSTANBUL - AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink suikastiyle ilgili soruşturma kapsamında Trabzon'da yakalanan Salih Hacısalihoğlu 'silahlı suç örgütü üyesi olmak ve Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet'ten tutuklandı. Hacısalihoğlu'nun polisteki ifadesinde cinayette kullandığı mermileri Samast'a kendisinin verdiğini söylediği öğrenildi. Hacısalihoğlu, Ogün Samast, Yasin Hayal, Ahmet İskender, Ersin Yolcu, Zeynel Abidin Yavuz ve Erhan Tuncel'in ardından soruşturma kapsamında tutuklanan yedinci kişi oldu.
2004'teki seçimlerde BBP'den Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan işadamı Ali Kemal Hacısalihoğlu tutuklanan oğlunun Dink suikastiyle ilgisi olmadığını iddia etti. Adliye'ye gelen Hacısalihoğlu, polis muhbiri olan ve tutuklanan Erhan Tuncel'le ilgili olarak "Erhan'ı ben de görmüşümdür. Oğlumla arkadaş olduğunu sanmıyorum. Partide bir-iki kere görmüşümdür. Basın toplantılarımıza katılırdı. Çok fazla tanımıyoruz" diye konuştu.
Tuncel'in telefonu incelemede
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nce sürdürülen soruşturma kapsamında Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencisi olan ve polis muhbiri olduğu ortaya çıkan Erhan Tuncel'in, olay öncesinde Trabzon dışına çıkıp çıkmadığının tespiti için telefon kayıtları inceleme altına alındığı öğrenildi.