Mersin ve İzmir'de üniversitler karıştı

Mersin ve İzmir'de üniversitler karıştı
Mersin ve İzmir'de üniversitler karıştı
Mersin Üniversitesi'nde bir grup öğrenci Rektörlük binasını işgal etti. EGE Üniversitesi'nin (EÜ) Bornova'daki kampüsünde karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı.

Mersin Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü birinci sınıf öğrencisi Bahar Salim'ın yurt yolunda trafik kazasında ölmesini protesto eden bir grup öğrenci Rektörlük binasını işgal etti.

İki gün önce meydana gelen trafik kazasında üniversiteli Bahar Salim'in ölmesinden, önlem almayan Mersin Üniversitesi yönetimini sorumlu tutan arkadaşları eylem başlattı. Göstericilerden yaklaşık 100 kişilik grup güvenlik çemberini aşıp Rektörlük binasını işgal ederken, diğer öğrenciler dışarıda slogan atarak eylemi sürdürdü.

Rektörlük binasının işgal edilmesi üzerine polis alarma geçti. Öğrencilerin Rektörlük binasını işgali sürerken, TOMA takviyeli polis ekipleri olaylara müdahalede bulundu.Ege Üniversitesi kampüsü karıştı
EGE Üniversitesi'nin (EÜ) Bornova'daki kampüsünde karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı. Polis kavgayı sonlandırmak için müdahale etti.

EÜ'nün Bornova kampüsünde sağ ve sol görüşlü öğrenciler arasındaki kavga çıktı. Kavgaya müdahale eden polis, dağılmayan öğrencilerin üzerine TOMA ile su sıkarken öğrenciler de taşla karşılık verdi. Olayların yatıştırılması için polisin çalışması sürüyor.


  http://www.radikal.com.tr/116703911670394

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ülkemiz - bagziseyler

  Şu ülkede bir allahın kulu da çıksın suç bende, ben suçluyum desin. Öğrenciler , vatandaşlar haklı desin. kıyamet mi kopar?

  karşıt "öğrenciler" - erguvan_Ülke

  Ege'de karşıt öğrenci kapışması diye bir şey yok. Polisin dışarıdan taşıdığı ve solcu öğrencilerin üzerine saldığı gruplar var. Oldum olası bütün medya bu olayları "karşıt öğrenciler" kalıbı ile saptırıp duruyor.

  .. - karabalık

  ''kana kan,dişe diş '' diyerek polisin sırtını sıvazladığı ülkücüler üzerimize yürüyor.polisin arkasına sığınan,öğrencilere pusu kuran katillerin işi ne üniversite de ? öğrenci bile olmayan,30 40 yaşındaki adamların kampüste elini kolunu sallayarak gezebilmesi,pusu kurup arkadaşlarımızı darp etmeleri neden görülmüyor ? illa ölmemiz mi gerek ! bugün ege'de direnen,mobesa kameralarını indiren güzel insanlara selam olsun..

  Bu ne ya? - Murat Odak

  Sene 2014 oldu, hala konuşarak tartışmayı öğrenemediler.