Mersin'de gemi şeklindeki bina görenleri şaşkına çeviriyor

Mersin'de gemi şeklindeki bina görenleri şaşkına çeviriyor
Mersin'de gemi şeklindeki bina görenleri şaşkına çeviriyor
Mersin'de gemi şeklindeki bina dikkate çekiyor. Bazı internet sitelerine göre binanın Kuran kursu olduğu ileri sürülürken, burasının erkek öğrenci yurdu olduğu belirtildi.

RADİKAL- İsmailağa cematine yakın bir internet sitesinde Mersin 'de 'Gemi şeklinde Kuran kursu' bulunduğuna ilişkin fotoğraflar paylaşıldı. Bir başka internet sitesinde ise kursun inşaatının 1 yılda tamamlandığı, 2015-2016 yılında hizmet vermesi planlandığı belirtildi.

MÜFTÜLÜK: BİZE BAĞLI DEĞİL

Mersin İl Müftülüğü yetkilileri de gemi şeklindeki kurs hakkında bilgileri olmadığını belirterek, "Böyle bir kurs olduğunu biz de duyduk ancak bize bağlı böyle bir kurs bulunmuyor ve bu kursun nerede olduğunu da bilmiyoruz" dedi.

ÖĞRENCİ YURDU

Yapılan araştırma sonunda gemi şeklindeki binanın merkez Yenişehir İlçesi'nin Barbaros Mahallesi'nde olduğu belirlendi. 5 bin 447 metrekare kapalı alana sahip 7 katlı binanın Kuran kursu değil, erkek öğrenci yurdu olduğu ileri sürüldü. Yapı denetim sertifikasında da öğrenci yurdu olduğu yazan binanın hangi dernek, vakıf ya da okula ait olduğu belirtilmedi. 1 yıl önce yapılan binanın mimar Harun İçel tarafından gemi şeklinde tasarlandığı kaydedildi. Ayrıca yurtta şu an için 75 öğrencinin kaldığı belirtildi.(Mustafa ERCAN-Mustafa İNSAN-DHA)


  http://www.radikal.com.tr/138585613858561

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Mütedeyyin Müteahhid! - sblgngr

  Vatandaşın bir kısmında para bol. Vapurdan da yapar inşaatını, altından da.. 1200 oda da yapar, 1500 oda da, size ne kıskanç fakir laikçiler!