Mersin'de iki kadını kurşuna dizdiler

Mersin'de iki kadını kurşuna dizdiler
Mersin'de iki kadını kurşuna dizdiler
Mersin'de sahil kenarındaki parkta silah seslerini duyan vatandaşlar olay yerine gidince biri ölü. Biri ağır yaralı iki kadın buldu


Ali ŞEN- Mustafa İNSAN/MERSİN, (DHA)

MERSİN'de, 17 yaşındaki Şefika Kayra ve 27 yaşındaki Nilgün Küçük, sahil kenarındaki parkta kurşun yağmuruna tutuldu. Kayra olay yerinde yaşamını yititirken, ağır yaralanan Küçük hastaneye kaldırıldı. Görgü tanığı bulamayan polis, saldırgan veya saldırganların yakalanması için araştırma başlattı.
Olay, bugün saat 14.30 sıralarında Adnan Menderes Bulvarı Polisevi kesimindeki sahilde meydana geldi. Sahilde art arda silah sesleri duyulunca bölgeye koşanlar yerde kanlar içindeki tesettür kıyafetli 2 kadının yattığını fark etti. Olay yerine gelen polis, Şefika Kayra'nın öldüğünü, Nilgün Küçük'ün ise ağır yaralı olduğunu belirleyince ambulans istedi. Küçük, gelen ambulansla Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü. Başı ve göğsünden vurulan Nilgün Küçük'ün hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.
Şefika Kayra'nın cesedi ise yapılan incelemenin ardından Mersin Devlet Hastanesi morguna götürüldü.
Polisler, yerde, olayda kullanıldığı sanılan tabanca ile çok sayıda boş kovan buldu.
Kayra ve Küçük'ün yakın arkadaş oldukları, camiye ibadete ve Kuran kursuna birlikte gittikleri de belirlendi. 2 gencin, kim veya kimler tarafından, neden kurşunlandığını araştıran polis, olayı çok yönlü soruşturuyor.  (dha)