Mersin'de KCK operasyonu: Belediye başkanı aranıyor

Mersin'de KCK operasyonu: Belediye başkanı aranıyor
Mersin'de KCK operasyonu: Belediye başkanı aranıyor
Mersin'de KCK'nın ekonomik yapılanmasına yönelik düzenlendiği bildirilen operasyonda 9 kişi gözaltına alınırken, aralarında Akdeniz Belediye Başkanı HDP'li Fazıl Türk'ün de bulunduğu 2 kişi aranıyor. Gözaltına alınanlardan hamile Makbule Kaplan için sağlık kontrolüne ambulansla getirildi.

RADİKAL - Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü'nce KCK'nın ekonomik yapılanmasına yönelik bir süredir devam ettiği belirtilen teknik çalışmanın ardından bugün sabah bazı adreslere eş zamanlı operasyon başlatıldı. Baskın yapılan evlerde arama yapılırken, kadınların da aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan Akdeniz Belediye Başkanı HDP'li Fazıl Türk ile 1 kişi ise evlerinde bulunamadı.

GÖZALTINDAKİ HAMİLEYE AMBULANS 

Gözaltına alınan şüpheliler Mersin Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Şüphelilerden hamile olan Makbule Kaplan, sağlık kontrolü için hastaneye ambulansla getirildi. Şüpheliler daha sonra ifadeleri alınmak üzere Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Gözaltına alınanlar arasında merkez Akdeniz Belediyesi'nin eski çalışanlarının da olduğu belirtilirken, soruşturmanın Akdeniz Belediyesi ile KCK arasındaki ekonomik ilişkileri kapsadığı ileri sürüldü. (Mustafa İNSAN/MERSİN/DHA)