Mersin'de Suriyeli gerginliği

Mersin'de Suriyeli gerginliği
Mersin'de Suriyeli gerginliği
Mersin'de bir mahallede yaşayan Suriyelilerle mahalle sakinleri arasında kavga çıktı. Olay yerine gelen polis, Suriyelileri mahalleden tahliye etti.

MERSİN - Mersin'de merkez Akdeniz ilçesi Kazanlı mahallesinde Suriyeli 3 genç bir marketin önünde kavga etmeye başladı. Olayı gören market sahibi Kerim Güven kavgayı ayırmak istedi. Ancak Suriyeli gençler aralarındaki kavgayı bırakarak Geven'e saldırdı. Yaralanan Güven hastaneye kaldırıldı. Bunun üzerine öfkelenen mahalle sakinleri Suriyeli vatandaşlara saldırarak linç etmek istedi.

Polis ekiplerinin yetersiz kalması üzerine olay yerine çevik kuvvet ekipleri ile zırhlı polis araçları sevk edildi. Polisler, Suriyelilerin yaşadığı apartmanın çevresini sararak vatandaşların linç girişiminde bulunmasını engelledi.

Vatandaşların tepkisinin dinmemesi üzerine İl Emniyet Müdür Yardımcısı Serdar Özlü olay yerine gelerek vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı. Vatandaşlar Özlü'den, Suriyelilerin mahalleden çıkartılmasını istedi.

Öfkeli vatandaşlar apartman çevresinden uzaklaştırıldıktan sonra 21 Suriyeli genç, çevik kuvvete ait zırhlı midibüslerle olay yerinden tahliye edildi. Suriyelilerin tahliye edilmesinin ardından vatandaşlar dağıldı. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/116261111626114

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yorumcu vahşeti - gundi ghandi

  yorumcunun biri faşizmin sınırlarını falan aşıp vahşet boyutunda fikirler sarfetmiş. Suriyeli arapları korkunç yaratıklar gibi görmüş. bu ultra-ırkçı fikirleri şiddetle kınıyorum. Aslında kendi içinden geçenleri sanırım yansıtmış

  LİNÇ YAPAN !VATANDAŞLAR"!!! - kurtulus_2060

  Radikal gazetesi de mi diğer "büyük" gazetelerin ayrımcı, ırkçı, milliyetçi söylemini kullanmaya başladı! LİNÇ ile VATANDAŞ nasıl yan yana getirilir, anlamıyorum! Bu Ayrımcılığa icazet ve linç kültürünün normalleştirilmesine ön ayak olmak değil midir?

  Halkın sesi - vancetti

  Sayın başbakan her fırsatta Suriye ve Mısır'da ki halkın sesine kulak verilmesinden bahseder. Bahsettiği halk kendi politik ideolojisinden olan halktır. Karşıtları halk değildir. Tıpkı Geziciler gibi. Sayın başbakan, halkın sesine kulak ver. Halk Suriyelileri istemiyor. Bu sorunu kim yarattı, baş danışmanınıza danışmanızı öneririrm.

  kardeşlerimiz!!! - hale

  durun daha neler olacak. siz (akp'ye oy verenler) güya kızlarınızın namusunu korumak için karma eğitime karşı gelin, kızlı erkekli yaşamalarını engelleyin. içinize aldığınız ne idüğü belirsiz insanlar karınıza kızınıza tecavüz ettiğinde çarenin kızları erkekleri ayırmak olmadığını anlayacaksınız. sizin kafanızı da kesmekte hiçbir sakınca görmeyeceklerdir.