Meryem Sak'a işkence davasında tutuklu kalmadı

24 yaşındaki sekreteri Meryem Sak'a işkence yaptığı suçlamasıyla tutuklu bulunan Mustafa Hüseyin Kıvrık'la kendisine işkenceye göz yumduğu iddia edilen Sak'ın annesi ve kardeşi tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

ANTALYA - 24 yaşındaki sekreteri Meryem Sak'a işkence yaptığı suçlamasıyla tutuklu bulunan Mustafa Hüseyin Kıvrık'la kendisine işkenceye göz yumduğu iddia edilen Sak'ın annesi ve kardeşi tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.
Antalya 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dün yapılan duruşmaya 5.5 aydır tutuklu bulunan Kıvrık, anne Hatice Sak ve kardeş Ahmet Sak katılırken, Meryem Sak Kütahya'da bulunduğu için gelmedi. 'Eziyet etmek', 'hürriyeti tahdit' ve 'darp' suçlamasıyla 20 yıla kadar hapsi istenen Kıvrık, mahkemeye bir sayfalık yazılı savunma verdi. Mahkeme, üç sanığın da suçların şekli, delil durumu, tutukluluk nedenleri, sabit ikametgâhta bulunduklarını göz önüne alınarak yurtdışına çıkış yasağı konularak tahliye edilmelerine karar verdi.
Antalya'da bijüteri firması işleten 58 yaşındaki Kıvrık tarafından ayak parmakları çekiçle ezilen, zincire vurulup tırnakları kerpetenle çekilen Sak, 21 Ağustos 2006'da kurtarılmıştı.