Meşe odunlu 'gösterici avcısı' tutuklandı

Meşe odunlu 'gösterici avcısı' tutuklandı
Meşe odunlu 'gösterici avcısı' tutuklandı
Eskişehir'de Gezi Parkı eylemlerinde sivil giysili 5-6 kişinin saldırısına uğrayıp 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz'ın ölümü ile ilgili daha önce yakalanıp serbest bırakılan zanlı savcının itirazı üzerine yakalanıp tutuklandı.

ESKİŞEHİR – Eskişehir’de Gezi Parkı eylemlerinde sivil giysili 5-6 kişinin saldırısına uğrayıp 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın ölümü ile ilgili daha önce yakalanıp serbest bırakılan 33 yaşındaki halk otobüsü şoförü S.K., savcının bir üst mahkemeye yaptığı itiraz üzerine yakalanıp tutuklandı.

Sosyal medyada elinde meşe odunuyla görüntüleri yayınlandıktan sonra polis tarafından geçen 15 Temmuz'da gözaltına alınan S.K. aynı gün çıkarıldığı mahkemece yurt dışına çıkış yasağı konulup, adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştı. Haftada 2 gün güvenlik birimlerine gidip imza vermesi gereken S.K.’nın serbest kalmasına savcılık bir üst mahkemeye itirazda bulunmuştu.

Üst mahkeme olan Eskişehir 1’inci Asiye Ceza Mahkemesi de dün S.K. hakkında ‘tutuklanması için yakalama’ kararı çıkarttı. Karar üzerine S.K. polisler tarafından dün akşam gözaltına alındı. Geceyi Emniyet Müdürlüğü’nde geçiren S.K. öğleden sonra adliyeye getirilip nöbetçi mahkeme olan 5’inci Sulh Ceza Mahkemesi'ne çıkarıldı. Tutuklama kararı yüzüne okunan S.K., adliyedeki işlemlerinin tamamlanmasından sonra kelepçelenerek polisler tarafından Eskişehir H Tipi Cezaevi’ne götürüldü.


DHA


  http://www.radikal.com.tr/114266311426634

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tommix,teksas hikayeleri gibi. - airen

  Saçma sapan bir adalet kavramı.Adamı yakala,serbest bırak,sonra tekrar yakala ve hapse at.Savcı itiraz etmeseydi,ölen vatandaş kim vurduya gitmiş,katili de elini kolunu sallaya sallaya gezecekti.

  Ali'ye uzanan eller kırılsın. - KAYVEN

  Canilerden sadece birisi bu. Ya ötekiler. Yurttaşın sözde "malını, canını, namusunu" koruma görevi verilenlerdir asil kaatili Ali İsmail Korkmaz'ın...

  ??? - fısıltı

  neden 38 gün boyunca yoğun bakımda kalan Ali'nin ölümü beklendi katillerinin peşine düşülmesi için? bugün o sivil kıyafetliler sadece vücut değiştirmiş yakalananlar içinde polisin olmaması bunu kanıtlıyor

  BU NE ZİHNİYET - pispor

  bir insanı onlarca polis arasına almış darp ediyor birde yetmezmiş gibi o da saldırıya katılıyor nasıl bir zihniyet arkadaş sen hiç acıma insan hakları nedir bilmez misin uyan bu uygar dünyada artık şiddetin bir insanlık ve yüz karası bir suç olduğunu öğrenmelisin