Meselesi olan 30 Mart akşamına kadar ertelesin

Meselesi olan 30 Mart akşamına kadar ertelesin
Meselesi olan 30 Mart akşamına kadar ertelesin
Erdoğan, "4 ay boyunca fitne üretecekler" dedi. Erdoğan, meselesi olanın da seçim akşamına kadar meselesini ertelemesini istedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , son MGK belgesi ile iyice tırmanan cemaat-hükümet gerilimi için muhataplarına isim vermeden mesaj gönderdi. Erdoğan, ”Zaman münakaşa zamanı değil. Eğer meselesi olan varsa rica ediyorum, meselesini 30 Mart akşamına kadar ertelesin” dedi. Başbakan, deshane konusunda ise sert mesajlar verdi. Başbakan, “Yavrularımızın ekonomik kaynak olarak görünmesine, ticari meta haline gelmesine fırsat vermeyeceğiz” dedi. Partisinin Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium toplantı salonunda düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda 11 il ve 6 büyükşehir belediye başkan adayını açıklayan Erdoğan şu mesajları verdi:
CHP ’Lİ TEKİN’E CEVAP: CHP’de bir genel başkan yardımcısı çıkıyor, güya elinde bir belge. ‘Suriyeli sığınmacılar seçmen yapıldı’ diye ortaya bir iddia atıyor. Gösterdiği nüfus cüzdanı 18 yıldır Türkiye ’de yaşayan, 2008 yılında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçen Suriye kökenli bir vatandaşımıza ait. Bunların siyaset yapma tarzı işte budur. Birileri bunların eline bir iki kâğıt parçası veriyor, gösteriyorlar rezil oluyorlar. Ama hiçbir şey olmamış gibi utanmadan, sıkılmadan, yüzleri hiç kızarmadan yollarına devam ediyorlar.
FİTNE ÜRETECEKLER: Önümüzdeki 4 ay boyunca plan, proje, vizyon değil, sadece fitne üretecekler, ne gerekiyorsa yapacaklar, ellerine ne geçerse kullanacaklar, her imkânı, her fırsatı, her çirkinliği ve ittifakı değerlendirmenin gayreti içinde olacaklar. İçeriden ya da dışarıdan ellerine ne geçerse, fırlatacak ve Türkiye düşmanları ile bile işbirlikleri yapıp üzerimize saldıracaklar. Unutmayın meyve veren ağaç taşlanır. Onların tuzağı varsa Allah’ın da bir hesabı var. Milletin de bir hesabı var.
30 MART AKŞAMINA ERTELEYİN: Geri dönen, korkan, sinen sadece davayı kaybetmekle kalmaz, milletin emanetine, yol arkadaşına, omuzlarındaki mirasa da haksızlık eder. Bu hassas süreçte teşkilatımızın kademeleri arasında hiçbir münakaşayı hoş görmeyiz, mazur görmeyiz. Zaman münakaşa zamanı değil. Eğer meselesi olan varsa rica ediyorum, meselesini 30 Mart akşamına kadar ertelesin.
ÇOCUK TİCARİ META OLMAYACAK: İnşallah eğitim sistemimizde yavrularımızı devletin eğitim kurumlarında yetiştirdiğimiz kadarıyla daha ileri imkânlarla yetiştirmenin gayreti içindeyiz, gayreti içinde olacağız ama yavrularımızın ekonomik kaynak olarak görünmesine de fırsat vermeyeceğiz. Ticari meta haline gelmesine fırsat vermeyeceğiz.

21 ilde tek kadın aday Şahin

Erdoğan, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına Abdullah Torun’un, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in aday gösterildiğini açıkladı. Başbakan Erdoğan ayrıca, Kütahya Belediye Başkanlığına Kamil Saraçoğlu’nun, Adıyaman Belediye Başkanlığına Fehmi Hüsrev Kutlu’nun, Zonguldak Belediye Başkanlığına Ali Bektaş’ın, Tokat Belediye Başkanlığına Eyüp Eroğlu’nun, Sivas Belediye Başkanlığına Sami Aydın’ın aday gösterildiğini açıkladı. Erdoğan, Düzce Belediye Başkanlığına Mehmet Keleş, Kastamonu Belediye Başkanlığına Tahsin Babaş, Aksaray Belediye Başkanlığına Haluk Şahin Yazgı, Giresun Belediye Başkanlığına Yılmaz Can, Şırnak Belediye Başkanlığına Ahmet Hamdi Yıldırım, Artvin Belediye Başkanlığı’na Mehmet Kocatepe, Çankırı Belediye Başkanlığına İrfan Dinç, Bilecik Belediye Başkanlığına Selim Yağcı, Karabük Belediye Başkanlığına Mehmet Ceylan ve Bolu Belediye Başkanlığına Alaaddin Yılmaz’ın aday gösterildiğini kaydetti.

8 çocuğu olan adayı ‘örnek’ gösterdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin yerel seçimlerde belediyelere talip olan başkan adaylarını tek tek tanıtırken çocuk sayıları ile özel olarak ilgilenmesi dikkat çekti. Erdoğan, iki çocuklu Bilecik Belediye Başkan adayı Selim Yağcı’ya, “Bir hatanız var. Belediye Başkanı olarak en az üç çocuğunuz olması lazım” derken, bir çocuklu Kastamonu Belediye Başkan adayı Tahsin Babaş’a, “Tahsin Bey’in yanlışı bir çocuk” diye takıldı. Erdoğan, Şırnak Belediye Başkan Adayı Ahmet Hamdi Yıldırım’ın 8 çocuğu olduğunu öğrenince ise alkışlayarak, “Teşekkür ediyoruz. Örnek...” diye konuştu. Erdoğan, iki çocuklu, Zonguldak Belediye Başkan adayı Ali Bektaş’a, “Fakat iki çocuk...” derken, 6 çocuk babası Trabzon Belediye Başkan adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu ise alkışladı.