Mesir macunu yiyin, teröre dikkat edin!

Mesir macunu yiyin, teröre dikkat edin!
Mesir macunu yiyin, teröre dikkat edin!
Manisa İl Emniyet Müdürlüğü, Celal Bayar Üniversitesi'nde (CBÜ) stant açıp, kayıt yaptırmak üzere kente gelen öğrencilere mesir macunu dağıtarak "terör örgütlerine karşı" uyardı.

MANİSA - Celal Bayar Üniversitesi’ni tercih eden öğrenciler, kayıt için kente gelmeye başladı. Kayıtların başlamasıyla Manisa İl Emniyet Müdürlüğü de harekete geçip, fakültelerin kayıt bürolarının yanında stant açtı. Bu yıl 480 öğrenci alacak CBÜ Sağlık Yüksekokulu’nun kayıt bürosunun yanında da stant açan polis, öğrencilerle velileri, "terör örgütleri", "örgütlerin eleman kazanma yöntemleri" konularında broşür ve kitaplarla bilgilendirdi. Polisler, öğrencilere broşürlerin yanı sıra Manisa’nın simgesi haline gelen mesir macunu ve kuru üzüm de ikram etti.

KİTAP DA VERİLDİ
Kayıt yaptıran öğrencilere verilen, ’Güvenli Gençlik Güvenli Gelecek’ broşürlerinde, "Üniversiteye gittiğinde sana bir sürü şey söylenecek, anlatılacak, önerilecek; kitaplar, dergiler, gazeteler, CD’ler, internet siteleri. ’Her türlü iyi niyet itina ile suistimal edilir’ diyen insanların da olabileceği düşünülürse bu konudaki önerimiz, bunların doğruluğunu sorgulayarak mümkünse başka kaynaklarla karşılaştırmak olacaktır" ifadeleri yer aldı. Öğrencilere ayrıca, "terör örgütünde üye olmuş gençler"in anlatıldığı Serdar Bayraktutan’ın yazdığı ’Anne Ben Geldim’ adlı kitap da ücretsiz verildi.

VELİLERE DE UYARI
Broşürde veliler için ise, "Arkadaşlık seçimi, arkadaşlarının aileleri, gittikleri yerler, okuduğu kitaplar, katıldığı etkinlikler, sosyal çevresi ile ilgili bilgi sahibi olmanız çocuğunuzun farkında olmadığı pek çok sorunu önleyebilir. Çocuklarınızın arkadaşlarının aileleri ile iletişimde bulunmaya özen gösteriniz" diye uyarılarda bulunuldu.

HER YIL YAPILIYOR
Manisa İl Emniyet Müdürü Yunus Çetin, bu çalışmanın üniversitelerin her yıl kayıt döneminde yapıldığını dile getirip, "Örgüt mensupları özellikle üniversiteli gençlerimizi kendilerine çekmek için çalışmalar yapıyor. Bunun önüne geçmek için üniversitelerimize yeni kayıt yaptıran gençliğimizi bilgilendiriyoruz. Bu çalışmanın da yararlı olduğuna inanıyoruz. Hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz bilgilenmiş oluyor" diye konuştu. (İlker KILIÇASLAN/DHA)