Meslek: Yankesici Aylık gelir: 10 bin YTL!

Polisin yakaladığı 20 yaşındaki Fırat Orak, ifadesinde mesleği sorusuna 'yankesici', aylık geliri sorusuna da '10 bin YTL' yanıtını verdi.
Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık...

ANTALYA - Polisin yakaladığı 20 yaşındaki Fırat Orak, ifadesinde mesleği sorusuna 'yankesici', aylık geliri sorusuna da '10 bin YTL' yanıtını verdi.
Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, aralarında kamu kuruluşlarının da bulunduğu birçok işyerinden kasa hırsızlığı yapan, yankesicilik, hırsızlık ve sahte kimlik düzenlemek suçlarından iki aydır izlenen çeteye yönelik olarak 130 polisle operasyon düzenledi.
Önceki gün sabaha karşı gerçekleştirilen operasyonda 12 kişi gözaltına alındı. Aranan Fırat Orak ise bir gün sonra, Diyarbakır'dan getirerek hırsızlık ve yankesicilik yaptırdığı çetenin üç üyesiyle birlikte gözaltına alındı. Orak, avukatının gözetiminde verdiği ifadesinde, mesleğinin yankesicilik olduğunu ve ayda 10 bin YTL geliri olduğunu söyledi.
Sorguları tamamlanan 13 zanlı, 2 bin sayfalık kabarık bir suç klasörü eşliğinde adliyeye sevk edildi. Aralarında Orak'ın da bulunduğu sekiz zanlı tutuklandı, beş kişiyse tutuksuz yargılanacak.