Meslek yüksekokulu 'haç' yüzünden gerildi

Bir kız öğrencinin boynunda haçlı kolye ile Sapanca Meslek Yüksekokulu'nda derse girmesi sorun yarattı. Yerel basına da yansıyan 'olay' üzerine Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman 'idari inceleme' başlattı.
Haber: ZAFER TOKUŞ / Arşivi

ADAPAZARI - Bir kız öğrencinin boynunda haçlı kolye ile Sapanca Meslek Yüksekokulu'nda derse girmesi sorun yarattı. Yerel basına da yansıyan 'olay' üzerine Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman 'idari inceleme' başlattı. Adapazarı, Marmara depremi sonrasında bu çevrede misyonerlik faaliyetlerinin arttığı yolundaki söylentilere konu olmuştu.
Sakarya Üniversitesi Rektörü Durman, şöyle konuştu: "Üniversitelerdeki kılık-kıyafet yönetmeliği belli. Bazı kurallar var. Haç da bu kurallara giriyor. Olayı yerel gazetelerden okudum. İddialar ilginç. Sapanca Meslek Yüksekokulu'nda bir kız öğrencinin haçlı kolyeyle derse girmesi, şikâyet üzerine dekanlığın işlem yapmaması şaşırtıcı. Bununla ilgili soruşturma değil, öncelikli olarak inceleme başlatacağım. Böylelikle her şey ortaya çıkacak. Ancak, bazı konularda hassas olduğumuzun bilinmesini de istiyoruz."
Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliği'ne göre kılık kıyafetle ilgili mevzuata aykırı davranmak, yüksek öğreninmden çıkarılma cezasını gerektiriyor.


    http://www.radikal.com.tr/7476747476740

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.