Mesut Yılmaz taburcu oldu

Diş tedavisinin ardından alerjik reaksiyona bağlı olarak tansiyonu düşünce baygınlık geçiren ve Florence Nightingale Hastanesi'ne kaldırılan eski Başbakan Mesut Yılmaz, dün taburcu oldu.

İSTANBUL - Diş tedavisinin ardından alerjik reaksiyona bağlı olarak tansiyonu düşünce baygınlık geçiren ve Florence Nightingale Hastanesi'ne kaldırılan eski Başbakan Mesut Yılmaz, dün taburcu oldu. Florance Nightingale Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Fatma Sar, Yılmaz'ın önceki gün diş çekimi sırasında bir ilaç karşısında gösterdiği alerjik reaksiyon nedeniyle tansiyon şikâyetiyle hastaneye getirildiğini ve kontrollerinin yapılması için geceyi hastanede geçirdiğini söyledi.
Sar, "Yılmaz dün sabah saat 09.00'da taburcu edildi. Acil hastaneye yetiştirilmesine karşın hayati bir tehlikesi söz konusu değildi. Ancak geç müdahale halinde birtakım tehlikeler oluşabilirdi" dedi. Florance Nightingale Hastanesi akciğer hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Turhan Ece de, şunları söyledi: "Alerjik reaksiyon, müdahale gecikirse ölüme neden olabilir. Yılmaz, acil müdahale yapılmasaydı ve sağlık kuruluşlarına uzak bir noktada olsaydı maalesef hayatını kaybedebilirdi."