Metal işçilerinden eylem

Metal işçilerinden eylem
Metal işçilerinden eylem
Denizli'de, Türk Metal Sendikası'na üye işçiler, toplu sözleşme görüşmelerinde uyuşmazlık yaşanmasını, Nexans Fabrikası önünde toplanıp protesto etti

DENİZLİ - Yaklaşık 70 işçinin katıldığı eylemde, Türk bayrağı ve sendika bayrağı taşıyan işçiler, sloganlar attı. Türk Metal Sendikası Denizli Bölge Temsilcisi Nusret Özbek, görüşmelerin olumlu gitmediğini, istenen zammın patronlar tarafından verilmek istenmediğini söyledi. Özbek, insanca yaşamak için hak ve ekmek mücadelesi verdiklerini belirterek, "Sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz. 9 Ocak tarihinde görüşmelere başladık. Taleplerimizi Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) sunduk. Birinci 6 ay için yüzde 18 zam istedik. Onlar bize yüzde 6.4 önerdiler. 'Barış içinde bir çalışma ortamı' dedik. Onlar, 'Esnek çalışma' dediler. Biz de 'Hayır' dedik. Bundan sonra onların anlayacağı dilden konuşacağız. Hakkımızı alana kadar konuşacağız" dedi.

‘MESS PATRONLARI GÜNÜN GERÇEKLERİNİ GÖRMÜYORLAR’

Yavaş yavaş greve doğru gittiklerini ifade eden Özbek, "MESS patronları günün gerçeklerini görmüyorlar. Ama biz onların gözüne gözlüğü takacağız. Onlara gününü de günlerini de göstereceğiz. MESS patronları ucuzluğa alışmış. Bize esnek çalışmayı dayatıyorlar. 'Sözleşmeye koyalım' diyorlar. Unutmasınlar ki biz Türk Metal'iz. Türk Metal'i ucuz sendikalarla karıştırmayın. MESS duyarsız davranmaya devam ederse olacakların sorumlusu biz değiliz. Mücadelemiz emek içindir, ekmek içindir. Mücadelemiz barış içindir. Demokrasi içindir. Mücadelemiz insanca yaşamak içindir" diye konuştu. İşçiler daha sonra dağıldı.(dha/ Ramazan Çetin)


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ramazan

  ,

  zam

  ,

  Sendika

  ,

  Demokrasi

  ,

  Ucuz

  ,

  ekmek