Meteoroloji: Yeni seller kapıda

Yurdun kuzeydoğusunda dün sellere neden olan sağanak yağışların, hafta sonunda Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde devam etmesi bekleniyor.

ANKARA - Yurdun kuzeydoğusunda dün sellere neden olan sağanak yağışların, hafta sonunda Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde devam etmesi bekleniyor. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nce yapılan 'meteorolojik değerlendirme'de, sağanak yağışların yarın Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Sinop, Samsun ve Ordu'da etkili olmasının beklendiği belirtildi.
Hava sıcaklığının hafta sonunda yurdun iç ve doğu kesimlerinde iki ila dört derece artmasının beklendiği, diğer yerlerde sıcaklıkta önemli bir değişiklik olmayacağı belirtildi.
Karadeniz'de yağışa devam
Bugün Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Sinop, Samsun ve Ordu çevrelerinde beklenen etkili sağanak ve gök gürültülü sağanağın oluşturacağı sel, taşkın, yıldırım düşmesi ve heyelan gibi olumsuz şartlara karşı vatandaşların tedbirli olunması istendi.