Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı
Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün Adana, Hatay, Osmaniye'de sağanak, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kar beklendiğini açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün Adana , Hatay, Osmaniye’de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini ve Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yağmur, yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağışın beklendiğini açıkladı.

ADANA ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ YAĞIŞ

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün öğle saatlerinden itibaren Adana çevrelerinde kuvvetli (20-50mm) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara ( sel, su baskını, taşkın, heyelan, yıldırım, hortum, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

OSMANİYE VE HATAY ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ YAĞIŞ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün öğle saatlerinden itibaren Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli (20-50mm) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara ( sel, su baskını, taşkın, heyelan, yıldırım, hortum, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir

TUNCELİ VE BİNGÖL ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ YAĞIŞ

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün sabah saatlerinden itibaren Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yağmur, yükseklerinde karlakarışık yağmur ve kar şeklinde beklenen yağışların kuvvetli (20-50mm) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara ( sel, su baskını, taşkın, heyelan, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. (dha)