Metin Feyzioğlu'ndan Ahmet Hakan'a saldırı yorumu: Bunun adı faşizm

Metin Feyzioğlu'ndan Ahmet Hakan'a saldırı yorumu: Bunun adı faşizm
Metin Feyzioğlu'ndan Ahmet Hakan'a saldırı yorumu: Bunun adı faşizm
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Gazeteci Ahmet Hakan Coşkun'un evinin önünde saldırıya uğramasıyla ilgili olarak, "Saldırının hepimize yapıldığını görmez ve susarsak, kendi evlerimiz dahi karanlık hapishanelere dönüşür"

RADİKAL - Türkiye Barolar Birliği Başkanı avukat Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Gazeteci Ahmet Hakan Coşkun'un evinin önünde saldırıya uğramasıyla ilgili olarak, "Bunun adı faşizmdir. Bu saldırının hepimize yapıldığını görmez ve susarsak, kendi evlerimiz dahi karanlık hapishanelere dönüşür" dedi.

Saldırıyı sosyal medya hesabından kınayan Feyzioğlu, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

"İşte faşizm bu. Lider; konuşmalarından, yazdıklarından rahatsız olduğu birini halka yaptığı bir konuşmada hedef gösterir, gerisini azgın çeteler yapar. Başka bir anlatımla şöyle: Hani bir ünlü şarkıcı derdi ya; "ben sana bir şey yapmam ama yeğenlerim ne yapar bilemem, hepsini kontrol etme imkanım yok" diye. Şarkıcı yapınca bunun adına kabadayılık deniyor; ülkeyi yönetenler yapınca faşizm oluyor bu işin adı. Hürriyet'e iki kere saldırıldı, siyasi iktidar ve devletin en üstündekiler bu saldırıyı kınamadı. Tam aksine, yeni saldırıları teşvik edecek konuşmalar yapıldı. Bugün bir gazeteci evinin önünde dövülüyor ise, kimse lafı gevelemesin, evirip çevirmesin, bunun adı faşizmdir. Bu saldırının hepimize yapıldığını görmez ve susarsak, kendi evlerimiz dahi karanlık hapishanelere dönüşür. Ünlü şair Brecht'in dediği gibi, faşizme karşı birleşmeyeler, faşizmin zindanlarında buluşur. Ahmet Hakan Coşkun'a geçmiş olsun diyor, saldırganların derhal bulunarak en ağır şekilde cezalandırılmasının emniyet teşkilatının ve yargı teşkilatının namusuna dair belirleyici olacağını tarihe not düşüyorum." 

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten, Ahmet Hakan'a saldırıya tepki

Ahmet Hakan'a saldıranların kimlikleri belli oldu, araç inceleniyor

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'Ahmet Hakan' açıklaması

Ahmet Hakan 17 gün önce koruma talep etmişti

Abdurrahim Boynukalın: Dört kişiyle bir gazeteciyi dövecek kadar kalleş değiliz