Metin Şentürk sekiz aydır uçuyormuş!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a "Dünya görme engelliler hız rekorunu kırmak istiyorum. Lütfen yardım edin" diyen şarkıcı Metin Şentürk, kararlı.
Haber: BAHAR ÇUHADAR / Arşivi

İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a "Dünya görme engelliler hız rekorunu kırmak istiyorum. Lütfen yardım edin" diyen şarkıcı Metin Şentürk, kararlı. Böyle bir rekor mu varmış diyenlere sekiz aydan beri trafiğe kapalı bir alanda yarış hocalarının yardımıyla çalışan Şentürk'ün 200 kilometreyi geçtiğini hatırlatalım. Şentürk, imkân sağlanırsa, Güney Afrikalı görme engelli Hein Wagner'e ait 269 kilometrelik hız rekorunu da kıracak.
"Yarın öbür gün gözüm açılırsa vazgeçerim" diyerek bir an önce Guinness denemesine girişmek isteyen Şentürk, yardımcı pilot kullanmayacak, bunun yerine arkasında onu takip eden bir araçtan kulaklıkla komut alacak.
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu yetkillieri de görme engelli bir sürücünün 300 kilometre hız yapmasının mümkün olduğunu ama bunun için en az 1.2 kilometrelik bir havaalanı pisti gerektiğini söyledi: "Denemenin yapılacağı alanın her iki tarafına bariyer konulmalı. Araç 300 kilometre sınırını bulunca kısa sürede hız kesebilmeli. Sürücü doğru yerde frenajı yapamazsa bariyerlere vurma ihtimali var." Formula 1 Türkiye Grandprix'inde araçlarının çıktığı hız limiti 340 kilometreydi.


    http://www.radikal.com.tr/8059198059190

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.