Metro arızalandı vatandaşlar yine raylarda yürüdü

Metro arızalandı vatandaşlar yine raylarda yürüdü
Metro arızalandı vatandaşlar yine raylarda yürüdü

Ünlü golfçü Tiger Woods'un 'kıtalararası' vuruşu nedeniyle Boğaziçi Köprüsü trafiğe kapatılınca Marmaray'da yine yoğunluk oluştu.

Aksaray-Havalimanı seferini yapan metro bu sabah saatlerinde arızalandı. Otogar istasyonuna yakın bir bölgede arızalanan metro hareketsiz kalınca, yolcular açılan kapılardan atlayarak indi ve rayların olduğu bölgede yürümek zorunda kaldı.

İSTANBULAksaray-Havalimanı seferini yapan metro bu sabah saat 09:00 sıralarında arızalandı. Otogar istasyonuna yakın bir bölgede arızalanan metro, hareket kabiliyetini kaybetti.

Yapılan arıza anonsu üzerine metro içerisindeki yolcular açılan kapılardan atlayarak metroyu terk etti. Bir süre rayların olduğu bölgede yürümek zorunda kalan yolcular Otogar istasyonuna ulaşarak başka bir metroya binerek yola devam etti. Arızalanan metroda yaşananlar Mehmet Güleryüz isimli vatandaş tarafından görüntülendi.

Kaydedilen görüntülerde vatandaşların yüksekte kalan metronun açık kapılarından rayların bulunduğu alana atladıkları görülüyor. Kalabalık bir biçimde rayların bulunduğu alandan yürüyen vatandaşlar bölgeye gelen güvenlik görevlileri tarafından yönlendirilerek Otogar İstasyonu’na gönderiliyor.

Bir süre raylarda ilerleyen vatandaşlar daha sonra Otogar istasyonuna ulaşarak yollarına devam etti.


‘TARİHİ VURUŞ’ SIRASINDA MARMARAY’DA YOĞUNLUK

Bu arada, ünlü golfçü Tiger Woods’un, Asya kıtasından Avrupa kıtasına atış yapması esnasında Boğaziçi Köprüsü’nün tek yönlü olarak trafiğe kapatılması nedeniyle vatandaşların toplu ulaşım araçlarını tercih ettiği görüldü. Tarihi vuruşun gerçekleştiği saatlerde Marmaray'da da yoğunluk dikkat çekti.


BULUT MÜLHİM - ÖZGÜR ARSLAN / DHA


  http://www.radikal.com.tr/115916011591605

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu ilk metro! - by-bucur

  Elektrik kablosu yukarıda. O nedenle yeni metrolar ve marmaray da ki elektrik çarpa tehlikesi yok! Ama sanırım eskisi kadar sık bakımdan geçmiyor gibi.

  metro tabanray - Atölye

  Bizimle ulaşım rayında sağolsun ayaklarımız

  yazıklar olsun - gazetey

  Yaptıkları ortada dandini dastana. Marmarayın açılışında makinistlik yapanlar sürekli orada makinistlik yapsınlar. Onlar olunca bozulmuyor nasılsa.

  2020 - user1107643

  Bu sehir mi alacakti olimpiyat oyunlarini! Oldu, görürsem söylerim!

  Olmaz ama artık! - Gerçek?

  Hiçbir önlem alınmıyor, o insanlar nasıl o raylarda yürüyebilir? Ya, insanlar yürürken elektrik akımına kapılsa bir izdiham çıksa sonuç ne olur diye niye kimsenin aklına gelmiyor? sırf söylenilen tarihte açılacak diye güvenli olup olmadığı belli olmayan bir aracı neden halka açıyorlar? Yazık ya, artık acımanın kızmanın ötesinde bir şeyler yapmalıyız