Metro arızalandı vatandaşlar yine raylarda yürüdü

Metro arızalandı vatandaşlar yine raylarda yürüdü
Metro arızalandı vatandaşlar yine raylarda yürüdü

Ünlü golfçü Tiger Woods'un 'kıtalararası' vuruşu nedeniyle Boğaziçi Köprüsü trafiğe kapatılınca Marmaray'da yine yoğunluk oluştu.

Aksaray-Havalimanı seferini yapan metro bu sabah saatlerinde arızalandı. Otogar istasyonuna yakın bir bölgede arızalanan metro hareketsiz kalınca, yolcular açılan kapılardan atlayarak indi ve rayların olduğu bölgede yürümek zorunda kaldı.

İSTANBULAksaray-Havalimanı seferini yapan metro bu sabah saat 09:00 sıralarında arızalandı. Otogar istasyonuna yakın bir bölgede arızalanan metro, hareket kabiliyetini kaybetti.

Yapılan arıza anonsu üzerine metro içerisindeki yolcular açılan kapılardan atlayarak metroyu terk etti. Bir süre rayların olduğu bölgede yürümek zorunda kalan yolcular Otogar istasyonuna ulaşarak başka bir metroya binerek yola devam etti. Arızalanan metroda yaşananlar Mehmet Güleryüz isimli vatandaş tarafından görüntülendi.

Kaydedilen görüntülerde vatandaşların yüksekte kalan metronun açık kapılarından rayların bulunduğu alana atladıkları görülüyor. Kalabalık bir biçimde rayların bulunduğu alandan yürüyen vatandaşlar bölgeye gelen güvenlik görevlileri tarafından yönlendirilerek Otogar İstasyonu’na gönderiliyor.

Bir süre raylarda ilerleyen vatandaşlar daha sonra Otogar istasyonuna ulaşarak yollarına devam etti.


‘TARİHİ VURUŞ’ SIRASINDA MARMARAY’DA YOĞUNLUK

Bu arada, ünlü golfçü Tiger Woods’un, Asya kıtasından Avrupa kıtasına atış yapması esnasında Boğaziçi Köprüsü’nün tek yönlü olarak trafiğe kapatılması nedeniyle vatandaşların toplu ulaşım araçlarını tercih ettiği görüldü. Tarihi vuruşun gerçekleştiği saatlerde Marmaray'da da yoğunluk dikkat çekti.


BULUT MÜLHİM - ÖZGÜR ARSLAN / DHA