Metro çıkışında gazete satanlara gözaltı

Metro çıkışında gazete satanlara gözaltı
Metro çıkışında gazete satanlara gözaltı
Taksim Metrosu çıkışında Aydınlık ve Birgün gazetesi satışı yapanlar 'gürültü kirliliği' yaptıkları gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alındı.

Radikal.com.tr - Taksim Metrosu çıkışında uzun süredir devam eden gazete satışları bu sabah polis engeline takıldı.

Sol Portal’ın haberine göre metro çıkışında Aydınlık gazetesi satışı yapan Hasan Ortatepe ve Birgün gazetesi satışı yapan Burak Butur, ‘gürültü kirliliği’ şikayeti üzerine polis tarafından gözaltına lınarak Taksim Polis Merkezi Amirliği’ne götürüldü.

Burada gazete satışı yapanlar hakkında tutanak tutulurken, gürültü kirliliği gerekçe gösterilerek Kabahatler Kanunu çerçevesinde 88 TL para cezası kesildi.

Taksim'de Aydınlık satan Hasan Ortatepe, geçtiğimiz yıl Kasım ayında da polis tarafında gözaltına alınmış ve yine Kabahatler Kanunu’na muhalefetten hakkında 82 lira para cezası uygulanmıştı.

UĞUR VARDAN YAZMIŞTI
Radikal yazarı Uğur Vardan dünkü köşe yazısında metro çıkışında gazete satan kişilerin muhalif sloganlarına değinerek Aydınlık gazetesi satıcısının “Sıfır sorun diyorlardı, çay içecek arkadaş bulamıyorlar...” sözünü başlığına taşımıştı. 

İşte Uğur Vardan'ın o yazısı...

 


  ETİKETLER:

  Uğur Vardan

  ,

  haber

  ,

  birgün

  ,

  Sabah

  ,

  Çay

  ,

  Metro

  ,

  Para

  ,

  lira

  http://www.radikal.com.tr/1147991114799111

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  @hüseyin366 - brotherlouie

  Aynı şeyi 7 gün 24 saat itici bir sound ile ve anlamadığımız bir dilde okunan ezan için söyleyebilir misin? Sonuçta herkesin cep telefonu veya çalar saati var. Ayarlarsın ezan saatini istediğin zaman sana gereken uyarıyı verir öyle değil mi?

  ses kirliliği - Sinan E

  Hükümete yalakalıklarıyla bilinen, yalan ve geyik haber yapan gazeteler ses kirliliği yapmıyorda, doğru ve dürüst haber veren halk gazeteleri neden ses kirliliği yapıyormuş!! biraz garip değilmi?

  Yuh diyorum artik yuh... - kujo84

  Turgut Ozalin adini kullanirken birde fikirlerini kullansaniz.Kendisi hic bir sekilde ifade ozgurlugune karsi olmadi.Hatta kraldan cok kralcilik yapanlar yuzunden cezalandirilan basin yayin organlarini kendisine muhalif olmalarina ragmen destek olmustur.Baski yapilmasini engellemistir.

  O insanlar gazetelerini sessiz satarlar! - by-bucur

  Nasıl gürültü kirliliğine meydan verdiler ki? Sakın korku dünyalarınızı sarmış olmasın? Sakın pembe hayaller sunarak yalanlarınızı kamufle ettiğinizi öğrenmeleri mi sizi telaşlandırdı?

  Rahatsız edici - huseyin366

  Ellerinde gazeteler,bağırmalar falan.Hala 80 öncesindeyiz sanıyorlar.Artık bir tık uzağımızda haberler.Koyarsın gazeteni gazete bayisinde,internette bağırırsın.Sokaktaki vatandaşı rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok.

  minareyi çalan kılıfını hazırlar (türk atasözü) - sktk60

  gürültü kirliliği yapıyorlarsa gazete satanlar ağızlarına siyah bant yapıştırıp el kol işaretleriyle gazete satmaya devam etsinler bakalım bu sefer neyi bahane edecekler.

  Gürültünün alası - maximus12

  Eğer gürültü kirliliği istiyorsanız gece saat bire kadar Saraçhanede tekbir getirip bağıran slogan atan müzik açan gece gece milleti huzursuz eden sözde protestoculara bi uğrayın.Tencere tava çalmak suç oluyoda gazete satmak suç oluyoda bunların yaptığı suç değilmi....Her şeyin bir zamanı var .Gece geç saatlere kadar müziklerini açıp miting yapmak resmen görgüsüzlüğü bıraktım (ki bunlardan beklenmez ) toplumun huzurunu bozmaya yönelik bir suçtur...