Metrobüs yoldan çıktı, trafik durdu

Metrobüs yoldan çıktı, trafik durdu
Metrobüs yoldan çıktı, trafik durdu

Merter?deki kaza iki aracın kontrolden çıkıp metrobüs yoluna girmesiyle meydana geldi. Metrobüs bu araçlara çarpmamak için direksiyon kırınca bariyerleri aşıp başka bir araca çarptı. FOTOĞRAF: SEYİT ERÇIÇEK / DHA

İSTANBUL - Kendi yoluna giren iki araca çarpmamak için yoldan çıkan metrobüs çelik bariyerleri aşarak başka bir araca çarptı. Merter’de E-5’in yarım saat trafiğe kapatıldığı kazanın ardından İstanbul trafiği felç oldu.
İstanbul Merter’de dün 12.00 sıralarında, yolcularıyla seyir halindeki metrobüs, takla atarak aniden önüne çıkan iki araca çarpmamak için direksiyonu kırdı. Çelik bariyerleri aşarak yoldan çıkan metrobüs, E-5’te seyir halindeki bir araca çarptı. Ölen ya da yaralanan olmayan kazanın ardından yol trafiğe kapatıldı. Olay yerine çok sayıda müdahale ekipleri ve çekici geldi. Bu arada metrobüs seferleri kaza bölgesinde kontrollü olarak devam etti. Kısa sürede çekici yoldan çıkan metrobüsü çekti.
E-5’in yarım saat kapalı kaldığı olayda felç olan trafik uzun süre açılmadı. Kaza anı trafik kameralarınca da görüntülendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi kaza nedenini, “İki otomobil sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybederek metrobüs yoluna girdi. Bu sırada Avcılar istikametine giden Capacity otobüs sürücüsü metrobüs yoluna takla atarak giren araçlara çarpmamak için direksiyonu kırdı. Yoldan çıkan metrobüs bir araca çarptı.  İETT, İtfaiye ve Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü çekicileri müdahale edip yolu açtı” diye aktardı. (Radikal)


    ETİKETLER:

    Metrobüs