Metrobüsün üstündeki cesedin kimliği belli oldu

Metrobüsün üstündeki cesedin kimliği belli oldu
Metrobüsün üstündeki cesedin kimliği belli oldu
Zincirlikuyu Metrobüs istasyonundaki bir metrobüsün aracının üzerinde ceset bulundu. Polis cesedin Uğur Çelik'e ait olduğunu, Çelik'in psikolojik sorunlar yaşadığını açıkladı.

İSTANBUL - Sabah saatlerinde Zincirlikuyu Metrobüs istasyonuna gelen metrobüs şoförü servise çıkacağı sırada bir kişinin metrobüs üzerinde hareketsiz yattığını fark etti. Metrobüs şoförü durumu hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri metrobüs üzerine çıkarak hareketsiz yatan kişinin öldüğünü tespit etti. Cesedin geçen cumartesi günü babasıyla helalleştikten sonra ayakkabılarını bile giymeden evden çıktığı belirlenen Uğur Çelik’e (31) ait olduğu belirlendi. Çelik'in psikolojik sorunları olduğu öğrenildi. Adli Tıp Kurumu’nun ilk incelemelerine göre olayın, “Düşme sonucu beyin travmasından ölüm" olarak belirlendiği kaydedildi.

'CUMARTESİ GECESİ SES DUYDUM' 

Öte yandan olayla ilgili incelemeler yapan polis, metrobüsün şoförünün ifadesine başvurdu. Metrobüs şoförü ifadesinde, Cumartesi gecesi Sefaköy civarlarında seyir halindeyken bir ses duyduğunu inip aracın sağını solunu kontrol ettiğini, bir şey göremeyince de yoluna devam ettiğini söyledi. 
Pazar günü izinli olduğu için metrobüsün çalışmadığını belirten metrobüs şoförü, Pazartesi sabahı ilk sefer yeri olan Zincirlikuyu'ya geldiğini burada da bir yolcunun fark etmesi üzerine cesedi gördüğünü söylediği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

DHA - Uğur ALAATTİNOĞLU