Metroda balık avlanmayacak!

Metro inşaatında kaynaşan sazanların günleri sayılı! Metro Projesi için ek ödenek bulan Adana Belediyesi, inşaatı yıllar sonra yeniden başlatıyor.

ADANA - Metro inşaatında kaynaşan sazanların günleri sayılı! Metro Projesi için ek ödenek bulan Adana Belediyesi, inşaatı yıllar sonra yeniden başlatıyor. 1999'da motopomplarla su çekilip beton dökülen alanda başlayan inşaat, ödenek bitince durmuş, metro çukuru yine yeraltı ve yağmur sularıyla dolmuştu. Seyhan Nehri'nden yakalanıp atılan yavru sazanlar üreyince 'Adana Metrosu' Türkiye'nin en pahalı balık havuzuna dönüşmüştü!
Sonunda 339 milyon dolar harcanmasına rağmen altı yıldır tamamlanamayan metro için gereken 126 milyon YTL'lik (126 trilyon lira) ek kredi bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Aytaç Durak, ek kredi talebinin Devlet Planlama Teşkilatı'nda onandığını belirtti. Durak, "Bir aya kalmaz ek kredi gelecek ve metro şantiyelerimiz hareketlenecek" dedi. Durak, Hazine'ye olan mevcut borcun 330 milyon YTL'yi bulan faizinin silinmesi, 272 milyon YTL'lik ana paranın da uzun vade içinde ödenmesi için hükümet ile uzlaşıldığını söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/8478758478750

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.