Metropol su altında

İstanbul'da yağmur yağdı, bir gün içinde tam 1277 su baskını yaşandı. Sabah saatlerinde başlayansağanak, özellikle Gaziosmanpaşa, Kartal, Bayrampaşa, Bahçelievler, Küçükçekmece, Bağcılar ve Maltepe'de ev ve işyerlerini etkiledi.

İSTANBUL - İstanbul'da yağmur yağdı, bir gün içinde tam 1277 su baskını yaşandı. Sabah saatlerinde başlayansağanak, özellikle Gaziosmanpaşa, Kartal, Bayrampaşa, Bahçelievler, Küçükçekmece, Bağcılar ve Maltepe'de ev ve işyerlerini etkiledi. 100 itfaiye ekibi aralıksız görev yaptı. Çok sayıda hasarlı trafik kazası meydana gelirken binlerce İstanbullu trafikte mahsur kaldı.
İstanbul Valisi Muammer Güler, önceki günkü yağış sonrası Kocasinan'daki evlerinde otururken boğularak ölen üç çocukla ilgili olarak, "Orada oturan insanlar yapılan ikazlara rağmen maalesef çıkmamışlar" dedi.
Sorumlular için suç duyurusunda bulunacağını belirten Bahçelievler Demokrasi Platformu üyesi bir grup ise, boğulan üç çocuğun yaşadığı Bahçelievler Öner Sokak'ta eylem yaptı.
İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, yağışların bugün de aralıklarla devam edeceğini, cuma günü yağış beklenmediğini belirtti.