Metropole iki damla yağmur yağdı: Trafikte üç ölü, beş yaralı

İSTANBUL - Sonbaharın ilk yağışı, İstanbul’da üç can aldı. Kayganlaşan yollarda meydana gelen trafik kazalarında beş kişi de yaralandı. Yağışların bugün İstanbul ve Karadeniz Bölgesi’nde devam etmesi bekleniyor.
İstanbul’daki kazalardan ilki, O-2 Karayolu üzerinde yaşandı. Silivri yönüne giden otomobilin sürücüsü Özkan Santur, sabah saatlerinde kayganlaşan yolda direksiyon hâkimiyetini kaybetti. Savrulan otomobil park halindeki kamyona arkadan çarptı. Santur ağır yaralanırken araçtaki 40 yaşındaki Nurdan Şabanoğlu ile kimliği tespit edilemeyen bir kişi sıkışarak öldü.
Otomobiliyle İstanbul-Edirne yolunda ilerleyen Düzgün Erdoğmuş da Kınalı mevkiinde direksiyon hâkimiyetini yitirdi.Takla atan otomobilden fırlayan 37 yaşındaki Beser Erdoğmuş olay yerinde öldü. 

Havalimanı kavşağı yumurtaya bulandı
Avcılar’da bariyerlere çarpan Cengiz Alkan; Beşiktaş’ta önünde giden vince çarpan Turgut Seheroğlu ile TEM Otoyolu Başakşehir mevkiinde önce çarpan sonra da arkasından gelen TIR’ın çarptığı TIR sürücüsü yaralandı.
Sefaköy Atatürk Havalimanı kavşağında ise, direksiyon hâkimiyetini kaybeden TIR yola devrildi ve içinde bulunan binlerce yumurta yola saçıldı. Trafik ekiplerince yollardan temizlenen yumurtalar bir süre trafiğin durmasına neden oldu. Kazalarda kayganlaşan yolun etkili olduğu belirtilirken araçlarının içinde sıkışan kazazedeler güçlükle çıkarıldı. 

Hava tekrar ısınacak
Marmara’nın kuzeyi ve Karadeniz Bölgesi’nde hava sıcaklıkları eylülle birlikte hissedilir derecede düştü. İstanbul ve Karadeniz Bölgesi bugün yağışlı. İzmir güneşli, 29 derece; Ankara parçalı bulutlu 29 derece. Yarın Doğu Karadeniz’de şiddetli yağış bekleniyor. Ankara ve İstanbul 28 derece, İzmir 30 derece. Haftanın son iş gününde ise sıcaklıklar tekrar yükselecek, güneş yurdun kuzeydoğusu hariç tüm yurda hâkim olacak. (Radikal)