MEV'de burs bitti

Özellikle öğretmen çocuklarına burs sağlayan Milli Eğitim Vakfı'nın (MEV), Vakıflar Kanunu'nda yapılan değişiklik nedeniyle gelirleri kesildiği için gelecek öğretim yılında yeni başvuru alamayacak.

ANKARA - Özellikle öğretmen çocuklarına burs sağlayan Milli Eğitim Vakfı'nın (MEV), Vakıflar Kanunu'nda yapılan değişiklik nedeniyle gelirleri kesildiği için gelecek öğretim yılında yeni başvuru alamayacak.
Vakıf yetkilileri, Vakıflar Kanunu'nda yapılan değişiklik nedeniyle MEV'in, bastığı karnelerle okullardan sağladığı gelirlerin kesildiğini belirtti. Bu gelirlerin vakfın toplam gelirlerinin yüzde 70'ini oluşturduğunu ifade eden yetkililer, gelir kaybı nedeniyle öğrencilere burs ödemede sıkıntı yaşandığını, 2004-2005 yılı için burs başvurusu alınamayacağını söyledi. MEV, 5 bin 850'si ilk ve ortaöğretim öğrencisi olmak üzere toplam 9 bin öğrenciye burs veriyor. İlk ve ortaöğretimdeki öğrencilere 3 ayda bir 60 milyon lira, üniversite öğrencilerine de 180 milyon lira burs sağlanıyor. Vakıftan halen burs almakta olan öğrencilerin, burs haklarının devam edeceği açıklandı.