Mezarda kâbus gibi altı saat

Mezarda kâbus gibi altı saat
Mezarda kâbus gibi altı saat

Osman Arslan, kapatıldığı mezarda ayağıyla ittiği beton kapağı sonunda oynatmayı başarmış ve dışarı çıkmıştı. FOTOĞRAF: İSMET KOZELO / DHA FOTOĞRAF: MUSTAFA YILDIZ / AA

İşkence yapıldıktan sonra mezara atılıp üstü betonla kapatılan liseli genç, dehşet dolu altı saati anlattı: İki rekât namaz kılıp devamlı dua ettim

KAYSERİ - Kaçırılıp dövüldükten sonra mezara atılan lise öğrencisi Osman Arslan, altı saatlik dehşeti anlattı: Beton kapağı ayağımla sürekli iteleyerek açılmaya çalıştım, namaz kıldım...
Kayseri’de beş gün önce dört kişi tarafından kaçırılan Osman Arslan, dövüldükten sonra bir mezara hapselmiş ve üzerine beton kapak kapatılmıştı. Mucize eseri kurtulan genç, yaşadıklarını anlatırken şunları söyledi:
“Mezara beni getirip içeri attılar. Beni kaçıran İsmail, mezarın kapağını kapatırken ‘Öbür tarafta görüşürüz Osman’ dedi. Ben de ‘Görüşürüz İsmail’ dedim. Mezarda olağanüstü şeyler yaşadım, öldüm sandım, bayıldım. Bileklerimi kestikleri için ellerimi kullanamıyordum. Mezarda altı saat kaldım. Mezarın beton olan alt kapağını ayaklarımla sürekli itekleyip kurtarması için devamlı Allah’a dua ettim. Mezarın içerisinde iki rekât namaz bile kıldım. Sabaha karşı mezarın alt kapağı yarım aralandı, ay ışığı içeri girdi. Biraz daha gayret edip mezardan kurtuldum. Bir kilometre kadar sürünerek Kuşçu beldesine gidip yardım istedim. ”
Osman Arslan, mezara kapatılmadan önce başına gelenleri anlatırken de eve giderken dört kişinin kendisine saldırdığını ve otomobilin bagajına kapattığını, daha sonra da Yeşilmahalle’de bir evde kendisine işkence yapıldığını belirtti:
“Otomobilde sürekli beni dövdüler. Yeşilmahalle’de götürdükleri evde iz kalmaması için ellerine naylon poşet takıp bileklerimi kestiler. Daha önce İsmail ile bir kez kavga etmiştim. İsmail, attığım bir yumruğun intikamı için beni kaçırıp ölüme terk etti. Bu olayda kız konusu bahanedir. İsmail, ‘Keşke bana vurmasaydın ” diye bağırıyordu.”
Olayla ilgili gözaltına alınan İsmail Vural tutuklanmış, Cüneyt Savaş tutuksuz yargılanmak üzere bırakılmıştı. (dha, aa)