Mezarlıkta çirkin provokasyon

Mezarlıkta çirkin provokasyon
Mezarlıkta çirkin provokasyon
Çerkezköy'deki İstasyon Mezarlığı'nda mezar taşları kırıldı, yola sprey boyalarla 'Allah yok, din yalan' yazıldı, duvarlara nazizm ve anarşizm işaretleri yapıldı.

ÇERKEZKÖY - Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi’nde kimliği belirsiz kişi yada kişiler İstasyon Mezarlığı’nda bulunan mezar taşlarını kırarak zarar verdi. Mezarlık içindeki yola sprey boyalarla ‘Allah yok, din yalan’ yazan saldırganların bir an önce yakalanmasını isteyen Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, “Aramızda toplumun refahını bozmaya çalışan, buna gayret gösteren, dinden imandan yoksun insanlar var. Bu kişiler halkı kışkırtma gayesindeler” dedi.Çerkezköy’de önceki gece kimliği belirsiz kişi ya da kişiler İstasyon Mezarlığı’ndaki mezar taşlarını kırarak zarar verdi. Yola sprey boyalarla ‘Allah yok, din yalan’ yazan saldırganlar, mezarlık duvarlarına ise nazi işareti yaptı. Sabah mezarlık bekçisi tarafından fark edilen saldırıyla ilgili polis ekipleri inceleme yaparak soruşturma başlattı. Çerkezköy Belediye Başkanı AK Parti'li Ali Ertem, yapanların bir an önce bulunmasını isteyerek, “Maalesef hâlâ aramızda toplumun refahını bozmaya çalışan, buna gayret gösteren, dinden imandan yoksun insanlar var. Bu kişiler halkı kışkırtma gayesindeler. Bu nedenle vatandaşımızın sağduyulu olmasını temenni ediyoruz. Vatandaşlarımızın bu tür konulara karşı duyarlı olmasını bekliyoruz. Bu tip çirkin hareketler, bunları yapanlara dönecektir. Bu kişiler yakalanarak yüce Türk adaletine hesap vereceklerdir. Bunun yanında ilahi adalete de hesap vereceklerdir. Toplumun huzurunu, barışını, dini kutsal değerlerini bozmaya gayret gösterenlere karşı hassasiyetimiz sonuna kadar devam edecektir” dedi.'GÖRENLER İHBAR ETSİN'
Saldırganların yakalanması için olayı bilen yada görenlerin polise ihbar etmesini isteyen Ertem, “Mezarlık yoluna ‘Allah yok, din yalan’ yazdılar. Mezar taşlarını kırdılar, mezar taşlarının üstüne nazizmin, faşizmin ve anarşizmin işaretlerini yapmışlar, çirkin şekiller çizmişler. Vatandaşımızın tahrik olmadan lanetlerini duygularıyla ifade etmelerini istiyoruz. Bu tip insanları görenleri adalet mekanizmasını harekete geçirmek için başvuruda bulunmaya davet ediyoruz” diye konuştu. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor. (Şaban KARDEŞ/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1151043115104315

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu neyin kafasi arkadas?! - Ayse Sule

  CC (celle celaluhu) yazmayi da ihmal etmemisler :) Artik neyin kafasiysa ...

  Ilginc - Ari Zerdüst

  "allah yok,din yalan" diye yazi yazanin Nazizim ile anarsizmle ne alakasi var anlasilmis bir sey degil. olsa olsa secimlere rama kala dinden beslenenlerin ekmegine yag sürmek istiyenlerin isi olabilir.

  Resmen provakasyon - kujo84

  Nazi isareti ile anarsizm isaretini yanyana cizdiklerine gore bu yaziyi yazanlarin olaydan bi haber olduklari acik.Ateistlerin savunduklari fikirler bellidir:" kimse kimsenin vijdani ozgurlugune karisamaz.kimse kimseyi kendi inanclarina zorla inandiramaz.Herkez inanmakata veya inanmamakta ozgurdur".Umarim provakatorleri kisa zamanda bulurlar.

  provakasyon.... - tevahi

  her iddiasına girerim bunu bizzat hükümet yada ona bağlı kişiler yapmıştır. en ufak hükümet karşıtı eylemde bile tüm katılımcılar deşifre edilirken , bu gibi basit ama etkisi büyük olayda mı buluna mıyor? ayrıca hiç bir ateist ve anarşist bunu yapmaz. ve yine nanizm ile anaşizm sembollerini yan yana çizecek. bu kadar da acemi olmayın!!! seçimler yaklaşıyor , akp kim bilir daha neler yapacak. Kürtler , din , kömür, atamalar, ihale,alevilik.... yani malzeme çok...

  PROVOKASYON - okanozer12

  Halk Cephesi adlı sosyalist grup Çerkezköyde çalışma yapmaya başladığı tarihlerden hemen sonra bunun yapılması düşündürücü. Neden? Çünkü halkın gözünde sosyalistler anarşisttir, din düşmanıdır. Bu yargıların kırılmaya başladığı dönemlerde, üstelik o bölgelere ulaşmışken elleri bunların yapılması tamamen tekrar o halka ''bunlar din düşmanı geldiler, mezar taşı kırdılar'' demek içindir. Kaldı ki bir Anarşist neden Nazi işareti yapsın ? Bu provokasyonu yapanlar bulunmalı ve cezalandırılmalıdır.

  Eyvah "ANARŞİK NAZİLER!" - gurer101

  Bilgi yetersizliği ve dar görüşlülükle yapılmaya çalışılan provokasyon girişimleri...

  Tezgaha gel - Alkan_

  Nazi (NSAİ partisi) sembolü ve Anarşizm sembolünün yan yana olması garip bir durum. Umarım köşeye sıkıştıkları için, bu tür provokasyonları tezgahlayıp gençlerin üzerine kalsın diye kendileri yapmamışlardır. Aman ya ne uzatıyorum sanki. İnsanların dini duygularını kullanıp desteklerini arkalarına almak için kendileri yaptılar bana kalırsa. Bu tür şeyleri daha çok göreceğiz. 90 senedir aynı propagandanın arkasına saklandılar hala devam ediyorlar. Yuh artık yuh!!