'Mezhep formları eskiden kalma'

İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı'na devredilen
İstanbul'daki SSK hastaneleri personeline Sağlık Bakanlığı'nca dağıtıldığı belirtilen 'mezheplerin' sorulduğu...

İSTANBUL - İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı'na devredilen
İstanbul'daki SSK hastaneleri personeline Sağlık Bakanlığı'nca dağıtıldığı belirtilen 'mezheplerin' sorulduğu bilgi fişlerinin eski döneme ait olduğunu öne sürdü. Müdürlük, 'hatayı ortaya çıkaran' taraflara teşekkür etti.
İstanbul Tabip Odası'nın 'çalışanların dini inançlarına göre fişlendiğini' duyurduğu basın toplantısına yanıt, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nden geldi. Formların eski olduğu ve yanlışlıkla dağıtıldığı belirtilen yazılı açıklamada şöyle denildi: "Söz konusu haberde yer alan iddiaların dayandırıldığı personel bilgi formları, önceki dönemlerden kalma matbu formlardır. Üçüncü sayfasında 'mezhep' sorusunun da bulunduğu bu eski matbu formlar, bir dikkatsizlik sonucu incelenmeden bazı hastanelerimizde personelimize dağıtılmış ve daha sonra bazı personelimizin uyarıları ile yapılan yanlışlık fark edilerek toplatılmıştır. Bu yanlışlığa sebebiyet veren ilgililer hakkında gereken soruşturma başlatılmıştır. Çalışanlarımızı herhangi bir biçimde kategorize etmeyi düşünmemiz mümkün değildir."
Konuyla ilgili hassasiyetinden dolayı Türk Tabipleri Birliği, İstanbul Tabip Odası, hatayı fark eden personel ve medyaya da teşekkür edilen açıklamada, böylesine hassas bir konuda, benzer bir hatanın tekrarlanmaması hususunda gereken her türlü özenin gösterileceği ifade edildi.


    http://www.radikal.com.tr/7596917596910

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.