MGK'dan terörle mücadele açıklaması

MGK'dan terörle mücadele açıklaması
MGK'dan terörle mücadele açıklaması
Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonrası yayımlanan bildiride, terörle mücadelenin kararlı bir şekilde devam ettiği vurgulandı

ANKARA - MGK toplantısı sonrası yapılan yazılı açıklamada teröre karşı yapılan operasyonların görüşüldüğü ve terörle mücadelenin kararlı bir şekilde sürdürüldüğü belirtildi. Açıklamada konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi:

"Dönem içerisinde ülkemizde meydana gelen terör eylemleri ile bunlara karşı güvenlik güçlerimizce başarıyla gerçekleştirilen operasyonlar gürüşülmüş, bahar-yaz döneminde yürütülecek faaliyetler gözden geçirilmiştir. Terörle mücadelemiz kararlı bir şekilde devam ederken, halkımızın huzur ve güvenliğinin temin edilmesine yönelik alınabilecek tedbirler değerlendirilmiştir.

Törörle mücadelede başarı elde etmek amacıyla diğer devletler ve uluslararası toplumla işbirliğinin önemi bir kez daha ifade edilmiştir."

IRAK’TA TERÖR EYLEMLERİNDE MEYDANA GELEN ARTIŞ ENDİŞE VERİCİ

Komşu ülkelerdeki gelişmelerin de değerlendirildiği dile getirilen açıklamada şöyle denildi:

"Ülkemize mücavir alanlarda son dönemde yaşanan gelişmeler muhtelif boyutlarıyla değerlendirilmiştir. Bu kapsamda; Suriye’de devam eden sorunların, ülkemizin yanı sıra bölgenin güvenlik ve istikrarına yönelik etkileri ele alınmış; ihtilafın haklın meşru talep ve beklentileri doğrultusunda kısa zamanda sonuçlandırılmasına matuf uluslararası çabalarda gelinen aşama gözden geçirilmiştir. Ayrıca, Ülkemizdeki barınma merkezlerinde misafir edilen ve sayıları 180 bini aşan Suriyelilerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yürütülen çalışmalar da görüşülmüştür.

Irak’ta terör eylemlerinde meydana gelen artış endişe verici bulunmuştur. Siyasi Süreçte Irak’ta yaşanan sıkıntıların demokratik ve anayasal çerçevede çözüme kavuşturulmasının sadece bu ülkenin değil, tüm bölgenin huzur ve istikrarına katkıda bulunacağı belirtilmiştir.

Ortadoğu ve Kuzzel Afrika ülkelerindeki son durum ve devam eden geçiş süreçleri müzükere edilmiştir."(dha/Görkem Derviş)


  http://www.radikal.com.tr/112307711230773

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  mücadele - sakar47

  bizlerin anlamadığı bir şey var,sayın başbakan diyorki silahlı gruplar çekilsin barış gelsin peki siz bombalamaya devam ederseniz bu gruplar nasıl çekilecek devlet sözü ali cengiz oyunumu yoksa osmanlı entrikasımı,devletinde silahları susacak ki çekilme olsun

  Terörle mücadele - Gılgameş

  Diyalogdan bahsedilirken çift taraflı bir ateşkesin gündeme gelmemesi çok düşündürücü. Devlet terörle mücadeleye devam edecekmiş. Bu durumda Öcalan'ın bahsettiği ateşkes, geri çekilme, anayasal düzenlemeler gibi konularda hiçbir gelişme beklemeyin. PKK muhtemelen ateşkes yapsa bile devlet terörle mücadeleye devam edecek. Yani öyle ya da böyle zamansız cenaze namazlarının kılınmasına devam edilecek. Ben bu MGK'nin Öcalan ile görüşmeler ışığında son gelişmeleri ele almasını ve ordunun çözüm sürecinde üzerine düşeni yapacağını açıklamalarını beklerdim. O zaman çözüm konusunda samimi olduklarına inanmak mümkün olabilirdi. Şimdi isteyen inansın, ümitlensin, biz Kürtler son derece ihtiyatlıyız. Mücadelemizi buna göre sürdürüyoruz.

  ırak'ın derdi MGK'yı gerdi - redensart

  ırak'a dair MGK açıklamasına bakınca, yakında ırak'la da bir sorun çıkacağını düşünmeden edemiyor insan. bakalım ne katakulliler çevirelecek?