MHP 2 Ekim'de miting yapacak

Hükümetin terör ve AB konusundaki politikalarına karşı çıkan MHP, 2 Ekim Pazar günü Ankara Tandoğan Meydanı'nda büyük bir miting düzenlemeye hazırlanıyor.

ANKARA - Hükümetin terör ve AB konusundaki politikalarına karşı çıkan MHP, 2 Ekim Pazar günü Ankara Tandoğan Meydanı'nda büyük bir miting düzenlemeye hazırlanıyor. Parti yönetimi, teşkilat üyeleri ve partililerin katılacağı miting için uzun süredir hazırlıklar yapılıyor. Mitinge işçi, işveren, esnaf örgütleri başta olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşları da davet edildi.
MHP yönetimi, miting sırasında herhangi bir taşkınlık yaşanmaması için özel önlemler alıyor. Mitingde parti yönetiminin izin vermediği slogan atılmayacak, afiş ve pankart asılmayacak. Miting alanında hangi il örgütünün nerede duracağı bile önceden belirlenecek.
3 Ekim öncesinde yapılacak bu mitingin toplumsal gerginliği artıracağına ilişkin yorumlar ise MHP yönetimini kızdırıyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, "MHP, ülkücüler, PKK eyleminin olduğu her yerde karşı eylem koyma kararı verseler bu bir organizasyon olur. Böyle bir karar yok. Böyle bir karar olmadığı gibi böyle bir ihtimali ortadan kaldırabilmek için MHP, sürekli hem toplumu hem de ülkücüleri sağduyuya çağırıyor" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7581137581130

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.