MHP 'bize halüsinasyon önerdiler' diyecek

MHP 'bize halüsinasyon önerdiler' diyecek
MHP 'bize halüsinasyon önerdiler' diyecek
MHP Lideri Devlet Bahçeli, 1 Kasım öncesi il mitingleri yerine bölge mitingleri yapacak. Bahçeli, kıl payı farklarla milletvekili kaybedilen illerde de seçmenlere seslenecek. Yurtdışında ise "kurmay ekip"ler görev alacak.

RADİKAL - 1 Kasım seçimine 1 ay kala tüm partiler yurtiçi ve yurtdışında yoğun bir seçim kampanyasına hazırlanıyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , 1 Kasım seçim gezileri kapsamında yurtdışı ziyaretler yapmayacak. Onun yerine en güvendiği isimlerden oluşan bir ekibi, 3 hafta sonunu kapsayacak üç tur halinde 6 Avrupa ülkesine gönderecek. 2-3-4 Ekim, 9-10-11 Ekim ve 16-17-18 Ekim günlerinde Genel Başkan Yardımcılarından Semih Yalçın Hollanda ve İsviçre’ye, Oktay Öztürk Avusturya’ya, bakanlık teklifi alınca görevini bırakan Kenan Tanrıkulu Belçika’ya, Grup Başkanvekili Oktay Vural Almanya’ya, TBMM Başkanvekili Koray Aydın da Fransa’ya gidecek.

Habertürk gazetesinden Saliha Çolak'ın haberine göre, Bahçeli, sürenin sınırlı olması nedeniyle iller yerine Ankara , İstanbul , İzmir, Erzurum, Samsun ile Adana ya da Mersin’de bölge mitingleri yapacak. Kıl payı milletvekilliği kaçırılan bazı illerde de miting düzenlenecek. MHP Lideri, televizyon programlarına konuk olacak ve tezlerini seçmene aktaracak.

‘SANAL HÜKÜMETTİ’

MHP yöneticilerinden edinilen bilgiye göre seçim beyannamesinde büyük değişiklik yapılmayacak. Ancak 7 Haziran sonrası gelişmeler beyannamede ve seçim propagandasında önemli yer tutacak. Bu çerçevede çözüm süreci eleştirisi, artan terör olayları ön plana çıkarılacak. MHP’nin, koalisyonun kurulmasını engelleyen taraf olarak gösterilmesine karşı, koalisyonun Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın tutumu nedeniyle kurulamadığı tezi savunulacak. MHP, “Bize koalisyon önermediler. Onların sözünü ettiği koalisyon ‘halüsinasyon’ koalisyonuydu, sanal hükümetti. Ortada bir hükümet kurma gayreti olmadı” mesajını verecek. (Habertürk)


  http://www.radikal.com.tr/144296414429641

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  istemezuk - jumpercoco

  MHP seçimden hemen sonra biz,hiçbir parti ile hükumet kurmayız deyip daha sonra kendi dışında kurulabilecek koalisyon hesaplarını anlatmıştı. Hatta bu konuşmayı bizzat Devlet Bahçeli kendisi yaptı. Şİmdi bize koalisyon önerilmedi diye politik rant toplamaya çalışıyorlar. Çözüm üretmek , siyaset yapmak, 29=11 hopppala 29'u ekle 40 eder diye ilkokul matematiğine benzemez. 1980'den beri bakın MHP'nin hiçbir toplumsal soruna dair ürettiği çözüm yoktur. 1980 öncesi MHP'nin üretiği çözümler ise malumunuzdur.