MHP: Ecevit'in korumasının sözleri tamamen hezeyan

ANKARA - MHP Genel Merkezi, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ‘Ergenekon örgütü üyeleri tarafından tehdit edildiği için 2002 yılında erken seçime giderek 57’nci hükümeti bitirdiği’ yolundaki iddiaya tepki gösterdi.
İddia, Ergenekon soruşturması kapsamında ifade veren eski Başbakan Bülent Ecevit’in Koruma Müdürü, İzmir milletvekili Recai Birgün tarafından gündeme getirilmişti. 

‘Ergenekon’ demedi
MHP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada iddia yalanladı. Açıklamada ‘Ergenekon’ isminin kullanılmaması dikkat çekti. Açıklamada, ‘İstanbul’da görülen bir dava’ kapsamında, 57. Hükümet’in Başbakanı merhum Bülent Ecevit’in eski koruma müdürünün tanık sıfatıyla ifade verdiği, bu ifadenin iddianamede yer alarak basına yansıdığı belirtildi. Açıklamada şunlar kaydedildi:
“Adı geçen şahsın, 57’nci koalisyon hükümeti döneminde 2002 yılında MHP’nin erken seçime gidilmesi kararında etkili olan nedenler hakkındaki iddiaları, bütünüyle gerçekdışı hezeyanlardır. Dönemin başbakanının koruma müdürünün görevi ve konumunun esasen bu konularda bilgi ve fikir sahibi olmasına imkân vermeyeceği ortadadır. 2002 yılında yaşanan gelişmeleri maksatlı olarak saptırmak ve MHP’nin baskı ve tehditle hareket ettiğini iddia edebilmek, aynı zamanda marazi bir ruh halinin tezahürüdür. Konumu, sıfatı ve görevi ne olursa olsun, herkes haddini ve hududunu bilmek, böylesine yalan ve iftiralara başvurmanın doğuracağı ağır sonuçları çok iyi düşünmek durumundadır.” (Radikal)