MHP İlçe Başkanlığında pankart krizi

MHP İlçe Başkanlığında pankart krizi
MHP İlçe Başkanlığında pankart krizi
MHP Ataşehir İlçe Başkanlığı'nın binaya astığı, üzerinde Atatürk'ün resminin de bulunduğu pankartı polisin indirtmek istediği iddia edildi.

RADİKAL - MHP Ataşehir İlçe Başkanlığı tarafından ilçe binasına asılan ve üzerinde MHP amblemi ile Atatürk 'ün resminin de bulunduğu büyük boy pankartın polis tarafından indirtilmek istendiği öne sürüldü.

MHP Ataşehir İlçe Başkanı Oğuz Sarul, akşam geç saatlerde ilçe binasına asılan, üzerinde MHP amblemi ile Atatürk resminin de bulunduğu "AK-İT'LER ÜRÜR, BOZKURTLAR YÜRÜR" yazılı büyük boy pankartı gören polis ekiplerinin kendilerinden pankartı indirmelerini istediğini söyledi.

Sarul, Hz. Muhammed'e yapılan saygısızlığı kınayarak sorumlarının cezalandırılmalarını istediklerini ve bu pankartı olayı protesto etmek için astıklarını anlattı.

Oğuz Sarul, "Yaptığımız bu pankart çalışmasından polisi bu kadar rahatsız eden konu nedir, anlamış değiliz. Ama İlçe Teşkilatımıza gelerek 'Pankartı indirin indirin' diye uğraşmaları, telkinde bulunmaları, hiçbir hukuksuzluk olmamasına rağmen böyle bir istekte bulunmaları hoş olmadı. Herhangi bir suç unsuru olmadığını kendileri bildikleri halde, ilçemizde hâlâ emniyet görevlileri bulunmakta ve aşağıda İlçe Emniyet Müdürü beklemektedir. Bunu anlayabilmiş değiliz. Biz sabaha kadar buradayız. Pankartımızı indirmeyeceğiz. Herkesin haberi olsun" dedi.

(Naci YÖNER / İstanbul DHA)