MHP İstanbul İl Başkanı: Saldıranlar 'çakma kurt'

MHP İstanbul İl Başkanı: Saldıranlar 'çakma kurt'
MHP İstanbul İl Başkanı: Saldıranlar 'çakma kurt'
MHP İstanbul İl Başkanı Karataş, Hürriyet'e saldıranların kurt işareti yaptıklarını belirterek, "Hürriyet'e alçakça ve şerefsizce saldırı olmuştur. Saldırıları da AKP'nin kurdurttuğu Osmanlı Ocakları üzerinden yaptıklarını düşünüyoruz. Dün beş parmaktan dördünü bir araya getirip rabia işareti yapanların bugün eylemlerini bozkurt işareti ile yapmaları alçakça ve şerefsizce bir harekettir" dedi.

Hürriyet gazetesine pazar gecesi gerçekleşen saldırıda, grupta AK Parti İstanbul Milletvekili ve Gençlik Kolları Başkanı Abdürrahim Boynukalın ile partinin gençlik teşkilatından kişiler yer aldı. Bozkurt işareti yapan saldırganların Ülkücü olmadığını söyleyen MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, "Sağlıklı beş parmağı olan her insan bozkurt işareti yapabilir" dedi.

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, bozkurt işareti yapanların ülkücü değil ‘çakma kurt’ olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Hürriyet’e alçakça ve şerefsizce saldırı olmuştur. Bu saldırıları da AKP ’nin kurdurttuğu Osmanlı Ocakları üzerinden yaptıklarını düşünüyoruz. Sağlıklı beş parmağı olan her insan bozkurt işareti yapabilir.

Dün beş parmaktan dördünü bir araya getirip rabia işareti yapanların bugün eylemlerini bozkurt işareti ile yapmaları alçakça ve şerefsizce bir harekettir.

Milliyetçi, ülkücü harekete atılan bir iftiradır. Milliyetçi, ülkücü camia bu saldırıları kınamaktadır. Biz bu olayların hiçbir yerinde değiliz. Olmayacağız.” (HÜRRİYET)