MHP: Kâbusunuz olacağız...

AKP Kadın Kolları bildirisindeki Kürtçe ifadeler için savcıları göreve çağıran Vural, Erdoğan'a 'Kâbusunuz olacağız' diye seslendiANKARA - MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AKP Kadın Kolları tarafından hazırlanan bildiride Kürtçe ifadelere yer verildiğini belirterek, “Bu ülkede ırkçılığın, Anayasa düzeyinde getirilmesini isteyenler var. AKP siyasal Kürtçülüğün mihmandarı olma konusunda yazılı bir şekilde siyaset yapıyor. Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyoruz” dedi.

‘Fitne fişekçiliği yapmayın’
Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Sayın Bahçeli yanındakilere dikkat et” sözlerini anımsatarak, “Fitne fişekçiliği yapmayın sayın Başbakan” dedi.
Erdoğan’ın, MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye atfen ‘haddini bil’ diye seslendiğini belirten Vural, “Allah’a şükür biz haddini bilenlerdeniz. Asıl haddini aşan sayın Başbakan sizsiniz” diye konuştu.
Vural, AKP Kadın Kolları’nca hazırlanan bildiride Kürtçe ifadelere yer verildiğini, bunun da Anayasa ve yasalara aykırı olduğunu belirterek, şu görüşleri dile getirdi:
“AKP ile DTP artık yol arkadaşlığı yapıyor. Bu, AKP’nin karpuz siyasetinin delilidir. AKP siyasal Kürtçülüğün mihmandarı olma konusunda yazılı bir şekilde siyaset yapıyor. Cumhuriyet savcıları neredesiniz? Bu ülkede ırkçılığın Anayasa düzeyinde getirilmesini isteyenler var. Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyoruz. Büyük Türk milletinin önünde namusun ve şerefin üzerine and içtin. Sayın Başbakan, yemin ederken bir ayağını havaya mı kaldırmıştır acaba? Sayın Başbakan’ı ettiği yeminine ve bu milletin çizdiği sınırlara, hadleri bilmeye davet ediyoruz. MHP olarak, bu haddi bildirmeye ve bu konuda size haddinizi bildirmeye devam edeceğiz. Sayın Başbakan ‘Norşin’ isminin Nutuk’ta da bulunduğunu belirtiyor. Nutuk’ta ‘Ne mutlu Türküm diyene’ sözü de var.”
Rize’de, işsizlerin, Erdoğan’ın korumaları tarafından uzaklaştırıldığını belirten Vural, şöyle devam etti:
“Bu millete kurşun sıkanlarla mutabakat arıyorsun: Kandil’dekilere hürriyet, Rize’deki işsizlere tehdit ve baskı. Milletin birlik ve bütünlüğüne kurşun sıkanlar, bölücüler konuşsun, iş arayanlar sussun. Sayın Başbakan bunu istiyor. Demokratik açılım bu. Bölücülere açılım, millete kapalım. Sayın Başbakan bizi susturamayacaksınız. MHP ve sayın Bahçeli, kâbusunuz olmaya devam edecektir sayın Başbakan.” (Radikal)