MHP meydana iniyor

ANKARA - Demokratik açılım sürecinde başlayan gerilim tırmanırken MHP de meydanlara inmeye hazırlanıyor. MHP Ankara İl Başkanlığı, pazar günü Ankara’da “Bin yıllık kardeşliği yaşa, yaşat” sloganıyla miting yapmaya hazırlanıyor.
Dün bir açıklama yapan MHP Ankara İl Başkanı Ömer Demirel, Ankaralıları pazar günü Tandoğan Meydanı’nda yapılacak mitinge davet ettiklerini söyledi. Demirel, mitin hakkında şu bilgileri verdi:
“MHP olarak bugüne kadar söylediklerimizin isabeti ortadadır. Bu mukaddes vatan üzerinde milletimizin milli ve manevi değerleri ile oynamak isteyen dahili ve harici düşmanlara fırsatlar vermeyi alışkanlık haline getiren AKP hükümeti, Türkiye’de ayrışma ve çatışmaya zemin hazırlayacak demokratikleşme açılımı ile de ülkemizi bölünme noktasına doğru sürüklemektedir. Habur sınır kapısından teröristlerin teslim alınması, serbest bırakılış biçimi ve ardından PKK’nın eylemlerini ülkemizin dört bir yanında artırması demokratik açılımın nasıl bir fiyasko ile sonuçlandığını tüm açıklığı ile gözler önüne serdi.” (Radikal)