MHP yönetiminden Suriye'de savaştığı iddia edilen başkanlarla ilgili açıklama

MHP yönetiminden Suriye'de savaştığı iddia edilen başkanlarla ilgili açıklama
MHP yönetiminden Suriye'de savaştığı iddia edilen başkanlarla ilgili açıklama
MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, partisinin iki ilçe başkanının Suriye'de Türkmenlerle birlikte savaştığı yolundaki haberleri yalanladı. Karataş, MHP Bağcılar İlçe Başkanı Onur Yeşil ile Esenler İlçe Başkanı Suat Yılmaz'ın basına yansıyan silahlı fotoğraflarının da 'hatıra amaçlı' çekildiğini söyledi.

RADİKAL - MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, MHP Bağcılar İlçe Başkanı Onur Yeşil ile Esenler İlçe Başkanı Suat Yılmaz’ın Suriye'ye geçerek Bayırbucak Türkmenleri'nin yanında savaştığı haberlerine ilişkin bir açıklama yaptı. Karatş'ın açıklaması şöyle:

"Suriye’de Türkmen bölgesine yönelik saldırıların ardından MHP İstanbul İl Başkanlığı olarak bizler de dindaşlarımıza ve soydaşlarımıza yardım için harekete geçtik. Vatandaşlarımızın Suriye Türkmen Bölgesi’ne yönelik insanı yardım noktasında destekleri var. Bizler de bu yardımların oraya ulaştırılması konusunda çalışmalar yapıyoruz. Toplanan yardımlar bizim elimizle Samandağ’a ulaştırılıyor. Oradan da götürdüğümüz bu yardımlar Türkmenler tarafından gelip teslim alınıyor.

YETKİLİLERİN BİLGİSİ DAHİLİNDE

Bu yardımlar yetkililerin bilgisi dahilindedir. Yani soydaşlarımıza ve dindaşlarımıza vatandaşlık görevimizi yerine getiriyoruz. Bazen o yardım kafilelerinin başında ilçe başkanlarımız veya yöneticilerimizden isimler oluyor. Asılsız haberlerde yer alan iki ilçe başkanımız da yardımların güvenli bir şekilde yerine ulaştırılması için bölgede bulunmaktadırlar.

 

MHP'nin iki ilçe başkanı Türkmen Dağı'nda savaşa katıldı

Savaş ile alakalı bizim bir durumumuz yok. Sadece insani yardım götürmekteyiz. Bu desteklerimiz geçmişte Kerkük Türkmenleri için de , Azerbaycanlı kardeşlerimiz için de olmuştur. Soydaşlarımız ve dindaşlarımıza insanı yardımlarımızı var olduğumuz sürece sonsuza kadar sürdüreceğiz.

Bağcılar ve Esenler İlçe Başkanlarımızın sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde yeralan fotoğrafları da sadece sınır hattında bulunan bölgelerde çekilmiş hatıra fotoğraflarıdır. İlçe Başkanlarımızın Türkmen Cephesi’nde savaştığı yönündeki iddialar kesinlikle yalandır."