MHP'de Koray Aydın operasyonu

MHP'de Koray Aydın operasyonu
MHP'de Koray Aydın operasyonu

Büyük kongreden galip çıkan Bahçeli, muhaliflere karşı temizlik harek tına başladı.

MHP'nin yıllar sonra gerçekleştirdiği ilk çok adaylı kongrenin ardından, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin muhalifi Koray Aydın'ı destekleyen il teşkilatları birer ikişer kapatılmaya başlandı
Haber: RİFAT BAŞARAN - rifat.basaran@radikal.com.tr / Arşivi

Bahçeli‘ye rakip olan Trabzon Milletvekili Koray Aydın ’ı destekleyen Rize, Kütahya, Çankırı, Konya, Muğla, Sakarya ve Edirne teşkilatları kapatıldı. Kapatılan teşkilatlara, Genel Merkez’den, “ Parti tüzüğümüzün 52 ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden, Başkanlık Divanı tarafından tüzüğümüzün 34. maddesine göre yeni teşkilat kuruluncaya kadar kapatılmıştır” şeklindeki yazı gönderildi.

MHP ’liler tepkili 

Yaşananlar karşısında, görevden alınan il başkanlarına sahip çıkan Koray Aydın “MHP ve Ülkücü Hareket’in başarısına odaklanmamız gereken bir süreçte, birçok il teşkilatımızın kapatılmış olması üzücü, üzücü olduğu kadar da düşündürücü bir uygulama. Unutulmaması gerekir ki; hiçbir ülküdaşımızın oyu ve tercihi, diğerinden üstün değildir. Şurası iyi bilinmelidir ki; görevden alma, feshetme, tasfiye etme, kapatma ve yok sayma gibi uygulamalarla MHP ve Ülkücü Hareket’in başarılı olması mümkün değildir” dedi. Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı MHP MYK üyesi Harun Öztürk de Twitter ’a yazdığı mesajında, “Bu tasarruf bana göre de yanlış olmuştur” dedi.