MHP'li Gül'ün gizlediği ziyaret

MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Gül, önceki gün Kartal Cezaevi'nde eski Devlet Bakanı Cavit Çağlar ve Etibank'ın eski sahibi Dinç Bilgin'le görüştü.

İSTANBUL - MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Gül, önceki gün Kartal Cezaevi'nde eski Devlet Bakanı Cavit Çağlar ve Etibank'ın eski sahibi Dinç Bilgin'le görüştü.
Kartal Özel Tip Cezaevi'ne önceki gün saat 15.30 sıralarında giden Gül, savcılıktan izni olmadığı için önce içeriye alınmadı. Gül, Kartal Başsavcısı Hüseyin Boyrazoğlu'nun devreye girerek telefonla talimat vermesi üzerine içeriye alındı. Gül'ün infaz koruma memurlarının kimi ziyaret edeceğine dair sorularına da tepkisi sert oldu. Cezaevine geldiğinde kapıdaki infaz koruma memurlarına görüşeceği kişilerin adını vermek istemeyen Gül, bu konuda kendisine ısrar eden görevlileri azarladı. Kiminle göreşeceğinin önemli olmadığını ve izin belgesinin de gereksiz olduğunu belirten Gül, "Ben Meclis Cezaevleri Komisyonu üyesiyim. İstersem burayı denetlerim. Yetkililerle görüşmek istiyorum" diyerek kapıdaki görevlilere çıkıştı.
Cezaevi görevlileri Mehmet Gül'ün, cezaevi müdürü Recep Göğüş'ün odasında Cavit Çağlar ve Dinç Bilgin'le görüştüğünü belirtti. Ancak bu görüşme, cezaevinin ziyaret kayıt defterine işlenmedi. Yaklaşık bir buçuk saat cezaevinde kalan Gül'ün saat 17.00 sıralarında cezaevinden ayrıldığı öğrenildi.