MHP'li Öztürk'ten Hacı Birlik açıklaması

MHP'li Öztürk'ten Hacı Birlik açıklaması
MHP'li Öztürk'ten Hacı Birlik açıklaması
MHP'li Öztürk, Şırnak'ta zırhlı aracın arkasına bağlanarak sürüklenen Hacı Birlik'in fotoğrafıyla ilgili, "Görüntüyü hoş karşılamak mümkün değil ama bilemiyorsunuz ki oradaki şartlar nedir" dedi.

RADİKAL -  MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Şırnak'ta zırhlı aracın arkasına bağlanarak sürüklenen Hacı Birlik'in fotoğrafıyla ilgili, "Görüntüyü hoş karşılamak mümkün değil ama bilemiyorsunuz ki oradaki şartlar nedir. Bazen cesetleri bombayla tahkim ediyorlar. İnsanlar belki de tedbiren bu yola tevessül ediyorlar ama her şeye rağmen bu görüntülerin olmayacağı bir ülkenin özlemi içerisindeyiz" değerlendirmesinde bulundu.

Andreas Gross başkanlığındaki  Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Seçim Öncesi Gözlem Heyeti, MHP Grubunu ziyaret ederek, MHP Genel Başkan Yardımcıları Oktay Öztürk ve Zuhal Topçu ile görüştü. 

Leyla Birlik: Hacı Birlik yakalandığında yaralıydı

Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmenin ardından açıklama yapan Öztürk, "Avrupalı dostlarımız seçimleri pek fazla merak etmiyorlar. Bugüne kadarki alışkanlıklarını tekrar ediyorlar. ' Türkiye 'de Kürt meselesi nasıl çözülecek' diye takıldıkları noktada teybi döndürüyorlar" dedi.

1 Kasım seçim sonuçlarında pek bir değişiklik olmayacağını söylediklerini ve 1 Kasım'da aynı tablo çıksa bile aynı neticeye gidilemeyeceğini belirten Öztürk, "HDP hariç bütün partilerle dört şartımız mahfuz kalmak şartıyla koalisyon oluşturmaya hazırız" diye konuştu.

ÜÇ AYLIK VEKİL MAAŞLARI

Öztürk, Rus uçaklarının Türk hava sahasını ihlaliyle ilgili bir soru üzerine, Ortadoğu 'da Rusya ve İran gibi aktörlerin ortaya çıktığını ve buradaki tablonun her an değiştiğini belirterek, "Ümit ederiz ki Türkiye'yi yönetenler bu akıl yarışında geriye kalmazlar ve ülkenin menfaatlerini koruyacak adımları geç kalmadan atarlar" ifadesini kullandı. 

Zırhlı aracın arkasında sürüklenen Hacı Birlik'e 28 kurşun sıkılmış


Öztürk bir gazetecinin, "Üç aylık vekil maaşları 15 Ekim'de peşin yatırılacak. Seçilmeyecek olan milletvekilleri maaşlarını iade etmeli mi?" sorusuna, "Düşünülebilir. Hak etmedikleri parayı iade edebilirler ama bugüne kadar böyle olagelmiş, inşallah hakkaniyet hakim olur" karşılığını verdi.

"Şırnak'ta polis aracına bağlanarak sürüklenen ceset görüntüsüyle" ilgili soruya da Öztürk, "Görüntüyü hoş karşılamak mümkün değil ama bilemiyorsunuz ki oradaki şartlar nedir. Bazen cesetleri bombayla tahkim ediyorlar. İnsanlar belki de tedbiren bu yola tevessül ediyorlar ama her şeye rağmen bu görüntülerin olmayacağı bir ülkenin özlemi içerisindeyiz" karşılığını verdi. (AA)

Şırnak'ta cenazeye yapılan işkencenin videosu da ortaya çıktı


  http://www.radikal.com.tr/144661014466106

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  FIKIRSIZ - user1089077

  mhp li vekillerde durustluk falan kalmamis. adamlarin isi gucu kurtlere saldiranlari hakli gostermek.. saldirganlar ne kadar namussuz olsalarda hic farketmez. kurde saldirmissa haklidir der... unutmasinlar dunya yuvarlaktir, bir ters tur atacaktir

  "ama.." ne demek?! - user461723

  Bilmiyorsan oradaki sartlari, git-gor, incele: "Ozrun kabahatinden buyuk", denilir, bu yoruma.

  KINAMIŞ OLMNAK İÇİN... - m.rozbilen

  MHP'ye göre görüntü hoş değil. Ama "AMA'sına" göre sürüklenen bir Kürt ise normaldır. Sayın Öztürk unutmayın, bu ülke gerçekten bir gün bölünse sizin sayenizde ve katkınızla olur. Bu nasıl kin ve nefrettir anlamıyorum? Herkesin kınadığı, lanetlediği ve insanlık dışı bulduğu bir davranışı kınamış görünmek için rol yapmanıza gerek yok. Ne demek istediğinizi biliyoruz.

  Ne koşulları? - user1124507

  Burası Bosna mı? Yıllardır devam eden bir iç savaş mı var? Terör örgütü ülkenin bir kısmında hakim mi olmuş? Ne olmuş? Bir taraftan deniyor ki mücadele mükemmel gidiyor, şu kadar PKK'lı öldürdük, buraları mahvettik, astık kestik, bir taraftan da terör örgütü baskısından insanlar oy kullanamıyor, sandık taşıyalım! Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Ya ilk söylenen yalan ya ikinci! İkisi birden doğru olamaz. Cesetlere bombalı tuzak yerleştirildiği de iç savaşlarda görülmüştür. Ama bunun için o bölgede devletin kontrolü tamamen yitirmesi, çatışma boyunca bölgenin el değiştirmesi, yani böyle bir işlemin yapılabileceği kontrolsüz koşulların olması gerek. İlçe merkezinde böyle bir risk vardı derseniz ya o ilçede devlet kontrolü yoktur ya da yalan söylüyorsunuzdur. MHP'nin Kürt nefreti böyle bir yalanı dahi söyleyebilecek ve ölüye eziyet eden vicdansızları haklı çıkarmaya kalkacak kadar aşırı boyutlarda. Vicdansız dediysem sadece o değil, aynı zamanda suçlular. Çünkü yaptıkları eylem suç. Ama bu devlette bu tipler hep korunduğu için gene korunacaklar. Sonra da bir tane ne dediğini bilmeyen bilinçsiz daha çıkıp Kürtlere bu devlet size ne yaptı diye bağıracak ve kendini haklı sanacak. Daha ne yapsın?

  Tevessül - user400931

  Ne koşulu? Gövdede 28 kurşun parçası var, bomba mı kalır o kadar kurşuna? Bomba varsa nasıl yaklaşıp bağlamışlar da sürüklemişler? İnsanlık dışı bir uygulama için 'ama onlar da böyle' derseniz aynı kategoriye girersiniz. Görüntülerdeki küfürleri de dinleyiverin, barış kim istiyor kim istemiyor beraberce düşünelim sonra.

  BİR İNSANLIK - akmerter

  şartlar ne olursa olsun ölüye işkence etmek onurlu milletlerin işi değildir.Elbetteki ölününün şahsında sağ olanlara mesaj verilmek isteniyor ama ; bu görüntüler insanlık hafızasında kötü bir görüntü olarak kayda geçiyor.