MHP'li Öztürk'ten Hacı Birlik açıklaması

MHP'li Öztürk'ten Hacı Birlik açıklaması
MHP'li Öztürk'ten Hacı Birlik açıklaması
MHP'li Öztürk, Şırnak'ta zırhlı aracın arkasına bağlanarak sürüklenen Hacı Birlik'in fotoğrafıyla ilgili, "Görüntüyü hoş karşılamak mümkün değil ama bilemiyorsunuz ki oradaki şartlar nedir" dedi.

RADİKAL -  MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Şırnak'ta zırhlı aracın arkasına bağlanarak sürüklenen Hacı Birlik'in fotoğrafıyla ilgili, "Görüntüyü hoş karşılamak mümkün değil ama bilemiyorsunuz ki oradaki şartlar nedir. Bazen cesetleri bombayla tahkim ediyorlar. İnsanlar belki de tedbiren bu yola tevessül ediyorlar ama her şeye rağmen bu görüntülerin olmayacağı bir ülkenin özlemi içerisindeyiz" değerlendirmesinde bulundu.

Andreas Gross başkanlığındaki  Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Seçim Öncesi Gözlem Heyeti, MHP Grubunu ziyaret ederek, MHP Genel Başkan Yardımcıları Oktay Öztürk ve Zuhal Topçu ile görüştü. 

Leyla Birlik: Hacı Birlik yakalandığında yaralıydı

Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmenin ardından açıklama yapan Öztürk, "Avrupalı dostlarımız seçimleri pek fazla merak etmiyorlar. Bugüne kadarki alışkanlıklarını tekrar ediyorlar. ' Türkiye 'de Kürt meselesi nasıl çözülecek' diye takıldıkları noktada teybi döndürüyorlar" dedi.

1 Kasım seçim sonuçlarında pek bir değişiklik olmayacağını söylediklerini ve 1 Kasım'da aynı tablo çıksa bile aynı neticeye gidilemeyeceğini belirten Öztürk, "HDP hariç bütün partilerle dört şartımız mahfuz kalmak şartıyla koalisyon oluşturmaya hazırız" diye konuştu.

ÜÇ AYLIK VEKİL MAAŞLARI

Öztürk, Rus uçaklarının Türk hava sahasını ihlaliyle ilgili bir soru üzerine, Ortadoğu 'da Rusya ve İran gibi aktörlerin ortaya çıktığını ve buradaki tablonun her an değiştiğini belirterek, "Ümit ederiz ki Türkiye'yi yönetenler bu akıl yarışında geriye kalmazlar ve ülkenin menfaatlerini koruyacak adımları geç kalmadan atarlar" ifadesini kullandı. 

Zırhlı aracın arkasında sürüklenen Hacı Birlik'e 28 kurşun sıkılmış


Öztürk bir gazetecinin, "Üç aylık vekil maaşları 15 Ekim'de peşin yatırılacak. Seçilmeyecek olan milletvekilleri maaşlarını iade etmeli mi?" sorusuna, "Düşünülebilir. Hak etmedikleri parayı iade edebilirler ama bugüne kadar böyle olagelmiş, inşallah hakkaniyet hakim olur" karşılığını verdi.

"Şırnak'ta polis aracına bağlanarak sürüklenen ceset görüntüsüyle" ilgili soruya da Öztürk, "Görüntüyü hoş karşılamak mümkün değil ama bilemiyorsunuz ki oradaki şartlar nedir. Bazen cesetleri bombayla tahkim ediyorlar. İnsanlar belki de tedbiren bu yola tevessül ediyorlar ama her şeye rağmen bu görüntülerin olmayacağı bir ülkenin özlemi içerisindeyiz" karşılığını verdi. (AA)

Şırnak'ta cenazeye yapılan işkencenin videosu da ortaya çıktı