MHP'li Şandır: Açılım süreci bitti

ANKARA - MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, CHP’nin katkı vermeyeceğini açıklamasıyla hükümetin ‘demokratik açılım’ sürecinin sona erdiğini öne sürdü.
Dün MHP Çankaya İlçe Kongresi’ne gelişinde açıklamalarda bulunan Şandır, bir gazeteci, “Başbakan  Tayyip Erdoğan’ın, demokratik açılım çalışmaları konusunda “Gerekirse CHP’ye gideriz” dediğini hatırlatınca şunları söyledi: “Biz sürece katkı vermeyeceğiz. Başbakan CHP’ye gideceğini söylüyor ama CHP de bu ihanet sürecine katkı vermeyeceğini, Başbakan’a yol arkadaşı olmayacağını ısrarla söylüyor. Bu süreç, bu açılım bitmiştir. Devam ettirebilme şansları bulunmamaktadır. Böyle bir yol, ihanet çukurudur ve yıkım projesidir.”
Şandır, Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilerde gelinen son durumu değerlendirirken şunları söyledi: “Eğer Başbakan doğruyu söylüyorsa yapılanlar yanlıştır. Azerbaycan halkını ve Türk halkını aldattığı yönünde bir karara varırız. Bu da Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı’na yakışmaz. Hükümeti, Türk milletine karşı verdiği sözlere uymaya davet ediyoruz. Bu yapılanlar yanlıştır. Yapılan yanlıştan geri dönülmesi lazım.” (Radikal)