MHP'nin mitingi sonrası gerginlik

MHP'nin mitingi sonrası gerginlik
MHP'nin mitingi sonrası gerginlik
MHP'nin Bursa'daki mitingi sonrasında İDO seferlerini durduğunu iddia eden partililer binalara zarar verdi. MHP'li grup İDO bayrağını indirip, MHP bayrağı astı.

YALOVA - Bursa'da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'nin de katıldığı 'Kuruluş Mitingi' sonrasında İstanbul 'a geçmek için Yalova'daki Topçular İskelesi'ne giden 4 otobüs içerisindeki yaklaşık 200 MHP'li, İDO iskelesindeki yoğunluk nedeniyle arabalı vapur seferlerinin durdurulduğunu iddia etti.

Otobüslerinden inen partililer önce iskeledeki güvenlikle tartıştı, ardından da istif alanına girerek kuledeki Türk Bayrağı'nın asılı olduğu sancağın yanındaki İDO bayrağını yırttı. Partililer, İDO bayrağı yerine MHP bayrağı astı.

Olayda kuledeki bazı camlar kırılırken, kalabalık, olay yerine sevk edilen jandarma ve polis ekiplerinin müdahalesiyle otobüslerine bindirildi. 4 otobüs, arabalı vapur ile Eskihisar'a geçti.

Olayla ilgili olarak herhangi bir gözaltının olmadığı öğrenilirken, İDO yetkilileri, sancağa asılan MHP bayrağını indirip, yeniden kendi bayraklarını astı. Bu arada Topçular-Eskihisar hattında bir süre araç yoğunluğu yaşandı.

DHA - Onur ERDİK


  http://www.radikal.com.tr/112646011264607

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  siz var ya - ofm

  bunu solcular yapsa "terörist" dersiniz.

  bayrak dikeriz! - ron

  Kandile bayrak dikeceğiz diyenler anca İDO vapuruna bayrak diker işte... muhtmelen indirdikleri bayrak da türk bayrağıdır yine...

  Sefer - Fidel Cinar

  Bahceli ancak Ido binalarini isgal eder. Kandil yerine her halde yarinda erciyese gider. MHP sov yapiyor. CHP de anit kabire sefer yapar herhalde.

  vay be.. - mülksüz

  bi kaç saatliğinede olsun vatanı kurtarmışlar bunlarda olmasa ne yapıcaz:)

  Bu adamlara bu tolerans niye ? - ErdoErdo

  Benzer bir hareketi, solcu bir grup veya Kurt bir grup yapsa, cok sayida kisi goz altina alinirdi.Ulkuculerin adeta dokunulmazligi var bu ulkede maalesef.Universitelerdeki olaylar da bunun baska bir ornegi.

  Karşılaştırma - surrealist_tr

  Aynı şeyi solcular yapsa kıyameti koparır devlet malına zarar vermeden tutun,barbarlıklarına kadar bütün tv ler günlerce gösterirdi.Tosuncuklar yapınca iyi çocuklar oluyorlar.

  Ya onlar sol dan birileri olsaydi - anarsit

  düsünün ki sol kesim ayni sekilde bir toplantidan dönüyor ve ayni tavri gösterdi, ne olurdu. Kac gözalti, kac yarali olurdu.? Asilan bayrak bas delil sayilmazmiydi.? Peki vatandas tepkisi nasil olurdu?...